Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Prawie siostry

Joshilyn Jackson

Prawie siostry

7.0

(55 ocen) wspólnie z

39,90

 

Z empatią, wdziękiem, humorem i przenikliwością autorka Bogów Alabamy prezentuje przejmującą, przepełnioną emocjami powieść o amerykańskim Południu, w której konfrontuje się z prawdą o przywilejach, rodzinie i różnicą pomiędzy naszymi wyobrażeniami a rzeczywistością, jeśli chodzi o nasze pochodzenie i to, kim naprawdę jesteśmy.
Superbohaterowie od zawsze byli słabością Lei Birch Briggs. Pewnego zakrapianego tequilą wieczoru podczas zlotu fanów komiksów ta rozsądna zazwyczaj rysowniczka daje się uwieść przystojnemu i anonimowemu Batmanowi.
Okazuje się, że ten odziany w pelerynę obrońca ludzkości zostawił po sobie coś więcej niż miłe, niewyraźne wspomnienie. Leia spodziewa się dziecka – co dla trzydziestoośmiolatki jest zaskoczeniem, ale wcale nie nieprzyjemnym. Nim jednak wiadomość o czekającym ją samotnym macierzyństwie (oraz tym, że jej dziecko jest dwurasowe) przekaże swojej konwencjonalnej rodzinie z Południa, sypie się małżeństwo przyrodniej siostry, Rachel. Co gorsza, okazuje się, że ukochana, dziewięćdziesięcioletnia babcia, Birchie, traci rozum, ukrywając demencję z pomocą Wattie, najlepszej przyjaciółki od czasów dzieciństwa.
Leia wraca do Alabamy, aby zająć się wszystkim, uporządkować wielki dom w stylu wiktoriańskim, od pokoleń należący do rodziny Birch, oraz poinformować rodzinę o ciąży. Kiedy jednak wydaje jej się, że wszystko ma już pod kontrolą, przekonuje się, że choroba to nie jedyne, co ukrywa Birchie. Na strychu kryje się niebezpieczny sekret, korzenie którego sięgają wojny secesyjnej. Jego ujawnienie zagraża wolności i przyszłości jej rodziny oraz zmienia to, w jaki sposób Leia postrzega siebie i swoją siostrę, swojego syna i jego nieobecnego ojca oraz świat, który wydaje jej się, że zna.
The Almost Sisters to książka, którą napisać mogła tylko Joshilyn Jackson… Od pierwszej strony dałam się ponieść jej niepodrabialnemu stylowi: sprawnie łączy tak nieoczekiwane tematy, jak superbohaterowie, samotne macierzyństwo, rasizm i wpływ sekretów z przeszłości.
Karen Abbott, bestsellerowa autorka Liar, Temptress, Soldier, Spy
Snując opowieść o niezwykłej miłości i odwadze, [Jackson] lawiruje pośród zakurzonych tradycji współczesnego Południa oraz w genialny sposób prezentuje jego komiksowy dualizm… Wyobraźcie sobie Flannery O’Connor w kostiumie Wonder Woman, a zbliżycie się do sedna tej znakomitej książki.
Lydia Netzer, autorka Shine Shine Shine i How to Tell Toledo from the Night Sky
Joshilyn Jackson pochodzi z południa Stanów, pracowała jako aktorka i nauczycielka, obecnie zajmuje się głównie pisaniem książek. Jej powieści są poruszające, pełne tajemnic i spostrzeżeń na temat ludzkiej natury. Bogowie Alabamy, Gdzie diabeł mówi dobranoc i Widmo okazały się najbardziej poczytnymi tytułami stowarzyszenia księgarzy Book Sense. Joshilyn wraz z mężem i dwójką dzieci mieszka w Decatur, w stanie Georgia.

Burda Publishing Polska
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-805-3290-8

Tytuł oryginalny: Almost Sisters

Liczba stron: 384

Format: 14.4x20.4

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...