Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

100 potwornych opowieści o pieniądzach, czyli jak żyć, zarabiać i wydawać z głową

Maciej Samcik

100 potwornych opowieści o pieniądzach, czyli jak żyć, zarabiać i wydawać z głową

6.8

(88 ocen) wspólnie z

34,99

 

Starożytni Grecy mawiali, że inteligencję człowieka można zobaczyć w tym, jak zarabia pieniądze, zaś jego mądrość w tym, jak je wydaje. Ta książka być może nie uczyni z ciebie miliardera. Do tego potrzeba nie tylko dobrego słowa, ale i kapitału, instynktu łowcy oraz okazji oraz szczęścia, by znaleźć się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie i spotkać tam ludzi ze szczęśliwą ręką.

Po lekturze tej książki będziesz wiedział, jak samodzielnie sterować swoją finansową przyszłością, tak by nie zależeć od banków, doradców finansowych, by pieniądze każdego dnia nie przeciekały ci przez palce. Słowem zachować finansową niezależność.

Pułapek finansowych, które mogą uczynić z ciebie bankruta, jest mnóstwo. Ta książka to zestaw rad popartych wieloma przykładami wziętymi z życia czytelników. A także z doświadczenia i z błędów, które autor sam popełnił.

Dwie trzecie Polaków nie ma żadnych oszczędności, zaś do systematycznego oszczędzania pieniędzy przyznaje się co dziesiąty z nas. A pozostali? W dzisiejszych burzliwych czasach nie mieć zabezpieczenia finansowego to jak przed ulewą wyjść bez parasola. Ta książka będzie dla Twojego portfela takim właśnie parasolem.


Maciej Samcik - dziennikarz ekonomiczny, szef Pieniędzy Ekstra, czwartkowego dodatku konsumenckiego „Gazety Wyborczej”, laureat prestiżowych nagród dziennikarskich, w tym Grand Press dla najlepszego dziennikarza specjalistycznego. Od 17 lat opisuje pułapki finansowe w „Gazecie Wyborczej”, a od ponad pięciu – w popularnym blogu „Subiektywnie o finansach”. W tym czasie udało mu się wyciągnąć z finansowych tarapatów setki, a może
i tysiące ludzi.

Agora
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-268-1323-8

Liczba stron: 320

Agora

Format: 135x220mm

Cena detaliczna: 34,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...