Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie

John D. Mayer

Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie

6.0

(14 ocen) wspólnie z

39,99

 

W naszej naturze leży zainteresowanie życiem wewnętrznym i prywatnym przyjaciół, bliskich, ale i całkiem obcych nam ludzi. Niektórzy z nas świetnie rozumieją motywacje otoczenia, inni nie radzą sobie z tym najlepiej. Mayer odsłania przyczyny tej rozbieżności, wyjaśnia w jaki sposób najlepsi „obserwatorzy” rozwinęli swoją wysoką inteligencję osobowościową. Ilustrując swoje tezy przykładami z życia młodych sportowców, policyjnych śledczych czy muzyków, pokazuje w jaki sposób jednostki o wysokiej inteligencji osobowościowej (świadome siebie, ciekawe innych, gotowe, by się zmieniać) potrafią rozpoznawać swoje pragnienia , przewidywać działania innych, a wykorzystując tę wiedzę – podejmować lepsze życiowe decyzje. Teoria profesora powstała na podstawie badań, które pokazują, jak duże mogą być różnice w zakresie umiejętności odczytywania ludzkich twarzy, trafnej ocenie wyborów, jakich musimy dokonywać w relacjach z innymi, w pracy, w życiu rodzinnym. Według Mayera zdolności potrzebne do radzenia sobie z rozwiązywaniem tego typu problemów stanowią pewien osobny, szczególny talent.

Czarna Owca
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-755-4947-8

Tytuł oryginalny: PESONAL INTELLIGENCE. THE POWER OF PERSONALITY AND HOW IT SHAPES OUR LIVES

Liczba stron: 252

Czarna Owca

Format: 150x230mm

Cena detaliczna: 39,99 zł

Tłumaczenie: Jagoda Murczyńska

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...