Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Prastara alchemia

Cher Kaufmann

Prastara alchemia

16,87

Celtyckie węzły, mandale i święte symbole.

Kolorowanie odpręża, uwalnia od stresu i wyzwala kreatywność.
Już samo dobieranie kredek i flamastrów nieoczekiwanie okazuje się stymulujące. Nadawanie kolorów starożytnym symbolom to łatwy sposób przenoszenia się w odległe czasy, inne miejsca, różne światy.
Każdy z ręcznie narysowanych projektów zawartych w tej książce został zainspirowany spuścizną dawnych kultur, autorka zwraca szczególną uwagę na odprężające i wzmacniające znaczenie pradawnych znaków. Czy wybierzemy celtycką plecionkę, buddyjską mandalę czy znak yin-yang – każdy z nich przeniesie nas w kreatywne, tchnące spokojem, zachwycające miejsce. Możemy również wykorzystać załączony przewodnik, który pomoże nam odkryć znaczenie kryjące się za poszczególnymi obrazami.
Pradawne symbole otworzą swój świat zarówno osobie początkującej, jak i doświadczonemu w kolorowaniu artyście, jeżeli tylko – nakładając kolor za kolorem – nada im nowe, barwne życie.

Sonia Draga
Oprawa: Gąbka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2016-09-14

ISBN: 978-83-799-9749-7

Tytuł oryginalny: THE ANCIENT ALCHEMY COLORING BOOK: CELTIC KNOTS, MANDALAS, AND SACRED SYMBOLS

Liczba stron: 224

Sonia Draga

Format: 20.3x20.4

Cena detaliczna: 24,90 zł

Tłumaczenie: Patrycja Zarawska

Rok wydania: 2016

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...