Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Siddhartha

Hermann Hesse

Siddhartha

7.8

(2651 ocen) wspólnie z

29,00

Niezapomniana powieść o duchowej podróży jest wyrazem fascynacji noblisty Hermana Hessego orientalnymi Indiami.

Młody Siddhartha próbuje nadać wartość swoim życiowym doświadczeniom, podejmując wysiłki pogodzenia kontemplacyjnych skłonności i cielesnych potrzeb. Porzuca dom rodzinny w poszukiwaniu spełnienia, jednak zdaje się nie odnajdywać go ani w ramionach pięknej kurtyzany, ani w otoczeniu kupieckiego bogactwa.
Czy trud poszukiwania wewnętrznego spokoju doprowadzi go w końcu do osiągnięcia prawdziwej, uniwersalnej mądrości?

Mistrzowska prostota i urzekające piękno języka sprawiają, że ta wyjątkowa historia od lat pozostawia niezatarte wrażanie na czytelnikach sięgających do najlepszych dzieł klasyki literatury światowej.

Media Rodzina
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2017-03-15

ISBN: 978-83-800-8257-1

Liczba stron: 200

Media Rodzina

Format: 125x195mm

Cena detaliczna: 29,00 zł

Tłumaczenie: Małgorzata Łukasiewicz

Rok wydania: 2016

Osiągnij zen jak Poe

Poe wybrał się w duchową podróż śladem wielkiego noblisty. Hermann Hesse zaprosił naszego znerwicowanego geniusza wprost w szerokie ramiona orientalnych Indii.

Pogodzenie spokoju ducha i cielesnych potrzeb to nie lada wyzwanie nawet dla Poego. Podobnie jak bohater niezwykłej książki Hessego, literat udaje się na poszukiwania wewnętrznej harmonii. Jak Siddhartha smakuje różnych doświadczeń testując swoje kontemplacyjne skłonności, wystawiając na próbę hedonistyczną naturę!

Czy uda mu się odnaleźć wewnętrzną mądrość? To, i wiele innych tajemnic ludzkiego ducha, wyjaśni bohater Hessego!



Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...