Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wodnikowe Wzgórze

Richard Adams

Wodnikowe Wzgórze

8.0

(736 ocen) wspólnie z

59,90

Uniwersalna opowieść o odwadze i woli przetrwania

W królikarni Sandleford kłopoty. Ich życiu zagraża nowa inwestycja- budowa osiedla. Bezpieczne norki mają zostać zrównane z ziemią, czas więc podjąć bunt.
Nie jest to jednak takie proste. Łatwiej jest się przeprowadzić. Taka też zapada decyzja. Piątka i Leszczynka to bracia, którzy stoją na czele poszukiwania nowego domku dla stada.
Na drodze jednak wiele przeszkód oraz zabawnych perypetii, które tylko czekają na odkrycie przez was!
Andrzej Sapkowski wymienia Wodnikowe Wzgórze jako jedną ze 100 najważniejszych powieści fantastycznych wszech czasów. Do miłośników tej książki należą również Stephen King i J. K. Rowling. Dzieło Adamsa zostało zekranizowane, przeniesione na deski teatralne, przerobione na grę komputerową i słuchowiska radiowe. Ponadto prace nad nowym serialem opartym na Wodnikowym Wzgórzu rozpoczęły Netflix i BBC.
Nowe wydanie Wodnikowego Wzgórza w Wydawnictwie Literackim zdobią piękne ilustracje włoskiego artysty Alda Gallego.
„Jeżeli w księgarni nie ma miejsca dla Wodnikowego Wzgórza, to znaczy, że literatura dla dzieci umarła” „The Economist”
„Kreując idealnie osobną rzeczywistość, autor z niespotykaną głębią, jakby mimochodem, komentuje relacje międzyludzkie” „The Guardian”

Literackie
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2016-10-13

ISBN: 978-83-080-6220-3

Tytuł oryginalny: Watership Down

Liczba stron: 528

Literackie

Format: 165x240mm

Cena detaliczna: 59,90 zł

Tłumaczenie: Krystyna Szerer

Rok wydania: 2016

Wywiad z autorem

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...