Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Europa. Rozprawa historyka z historią

Norman Davies

Europa. Rozprawa historyka z historią

7.9

(775 ocen) wspólnie z

83,93

Legendarna książka Normana Daviesa w nowym wydaniu!

Europa. Rozprawa historyka z historią to prawdziwe opus magnum Normana Daviesa. Od czasu ukazania się w październiku 1996 ten opasły tom przekroczył już nakład 150 tysięcy egzemplarzy, spotykając się z superlatywami, ale także wywołując ożywione dyskusje i kontrowersje.

Europa fascynuje czytelników, którzy znajdą w niej znane już walory pisarstwa Daviesa - literacki temperament, rozległość zainteresowań, osobisty stosunek do tematu.
Walory tej wspaniałej książki sprawiają, że mimo jej objętości czyta się ją jednym tchem.

Znak
Oprawa twarda z obwolutą

Wydanie: drugie

Data pierwszego wydania:
2010-10-06

ISBN: 978-83-240-1424-8

Opracowanie graficzne
Witold Siemaszkiewicz

Tytuł oryginalny: Europe. A History

Liczba stron: 1408

Znak

Format: 150x235

Cena detaliczna: 119,90 zł

Tłumaczenie: Elżbieta Tabakowska

„The Independent”

”To jedna z najważniejszych książek historycznych, jaką kiedykolwiek wydał Oxford!”

„The Daily Telegraph”

”Ci, którzy mówią, że historia jest nudna, po lekturze ”Europy” muszą zmienić zdanie!”

„The Economist”

”Ta ważąca prawie dwa kilo księga obejmuje dzieje Europy od starożytnej Grecji po upadek radzieckiego imperium. Davies, niczym sprawny reporter, uwiecznia w ciągu migawek najważniejsze momenty historii Starego Kontynentu.”

„The Times”

”Brytyjski historyk stworzył imponujące dzieło, o którym krytycy ogłosili werdykt: lektura obowiązkowa.”

„Wall Street Journal”

”Przepisy kulinarne z epoki kamiennej, kawały opowiadane przez starożytnych Greków, początki prezerwatywy - to tylko niektóre smakowite kąski z całej plejady wydarzeń, które także miały wpływ na dzieje Europy.”

„Panzerfaustinum Verlag”

”Od epoki lodowcowej po Zimną Wojnę, od Lublina do Dublina, od króla Minosa po Margaret Thatcher - te i wiele innych faktów, postaci i wydarzeń Norman Davies zdołał pomieścić w jednym tomie swej historii Europy!”

„Gazeta Wyborcza”

Jest to ujęcie całościowe, opisowe, panoramiczne, a w stylu - barwne i lekkie, które polskiemu czytelnikowi może nasuwać skojarzenia z książkami Pawła Jasienicy.

Ciekawostki historyczne

Przez całe stulecia Europa była ich piaskownicą. Decydowali o losach narodów i dynastii. Żaden inny ród nie prowadził równie cynicznej i przemyślanej polityki. Ale przecież Habsburgowie nie zawsze trzęśli kontynentem. A początki ich rodziny naprawdę mogą zaskakiwać… Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...