Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Świat 2040. Czy Zachód musi przegrać?

Andrzej Lubowski

Świat 2040. Czy Zachód musi przegrać?

7.0

(146 ocen) wspólnie z

24,43

Czy Zachód poradzi sobie z inwazją islamu?

Dlaczego Amerykę czeka detronizacja?
Czy Zachód poradzi sobie z inwazją islamu?
Czego potrzeba Polsce do awansu w światowych rankingach?

Andrzej Lubowski, doświadczony ekonomista i publicysta, poddaje testom trzy wielkie globalne prognozy dotyczące światowej gospodarki. Po wnikliwym prześwietleniu kondycji ekonomicznych tygrysów śledzi trendy, które będą miały znaczenie dla przyszłości świata. Odwołuje się do swoich doświadczeń, kiedy pracował przez 20 lat w kierownictwie Citigroup i doradzał największym firmom w Ameryce i Europie. Omija rafy czyhające na zadufanych w sobie „proroków” i proponuje własne, zaskakujące spojrzenie na świat w roku 2040.

Znak
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2013-09-23

ISBN: 978-83-240-2048-5

Opracowanie graficzne
Michał Pawłowski

Liczba stron: 208

Znak

Format: 140 x 205

Cena detaliczna: 34,90 zł

Zbigniew Brzeziński

Ta książka burzy mity, odsłania gorzkie prawdy, drażni, prowokuje i zmusza do myślenia o przyszłości.

Leszek Czarnecki, twórca Getin Holding i Getin Noble Bank

Książka inna wśród pojawiających się publikacji typu What if? Autor nie tylko z niezwykłą znajomością tematu, ale i z dużą swadą publicysty kreśli alternatywy rozwoju współczesnego świata. Książka bardzo pobudza intelektualnie, a jednocześnie wzbogaca wiedzę o procesach zachodzących we współczesnym świecie i ich wpływie na przyszłość.

Alicja Kapuścińska

Andrzej Lubowski napisał książkę niezwykłą. Autor obejmuje szerokim spojrzeniem wszystkie kontynenty, ich gospodarkę, wzajemne uwarunkowania i wynikające z tego perspektywy dla całej naszej planety. Posiada on nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również doświadczenie wynikające z wieloletniej pracy w instytucjach związanych ze światową gospodarką. Nie można pominąć jeszcze jednej cechy tej książki – to znakomite pióro autora. Polecam gorąco.

Moja wizja świata

Nie jestem wróżbitą

Polskie atuty i słabości

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...