Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wichrowe Wzgórza

Emily Brontë

Wichrowe Wzgórza

39,90

 

Wichrowe Wzgórza to arcydzieło światowej literatury i bez wątpienia jedna z najpiękniejszych książek o miłości, jakie kiedykolwiek powstały
Właścicielem dwóch sąsiadujących posiadłości w Yorkshire, Wichrowych Wzgórz i Drozdowej Ostoi, jest niejaki Heathcliff. Niebawem przybywa tam pan Lockwood, który został nowym najemcą Ostoi. Już po pierwszym spotkaniu lokator uświadamia sobie, jaką zimną, nieprzystępną i posępną postacią jest tajemniczy właściciel. Zafascynowany przedziwną naturą Heathcliffa i reszty mieszkańców Lockwood postanawia wszystkiego się o nich dowiedzieć. Z pomocą przychodzi gospodyni, Ellen Dean, która przybliża mu burzliwe dzieje domowników. Tak zaczyna się niezwykła historia trzech pokoleń rodzin Earnshawów i Lintonów, pełna miłości, pożądania, żalu, tęsknoty i okrutnej zemsty.
Wichrowe Wzgórza to jedyna powieść Emily Brontë, jednak tak znakomita i niepowtarzalna, że od lat cieszy się niesłabnącym uwielbieniem i fascynacją kolejnych pokoleń czytelników. Zajmuje wysokie miejsce we wszystkich zestawieniach najważniejszych dzieł literatury światowej. Nowe tłumaczenie pozwoli na nowo zatracić się w świecie mrocznej namiętności i tragicznej miłości Catherine i Heathcliffa.

Zysk i S-ka
Oprawa: Oprawa twarda z obwolutą

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-778-5672-7

Tytuł oryginalny: Wuthering Heights

Liczba stron: 448

Format: 145x210mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...