Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Bądź chic!
6.4

(89 ocen) wspólnie z

20,09

Wielka księga mody prosto z Paryża!

Jaki model dżinsów wybrać? Jak nosić tę białą koszulę? Czy ta mała czarna dobrze na mnie leży? Ten poradnik zawiera wszystko, co powinnaś wiedzieć na temat mody. Znajdziesz w nim odpowiedź na każde pytanie, jakie zadajesz sobie, stając rano przed otwartą szafą, a także niejedną cenną podpowiedź, jak dobrać strój do własnej sylwetki, umiejętnie połączyć kolory i w jaki sposób, dzięki prostej przeróbce krawieckiej, ze starej marynarki otrzymać coś prawdziwie oryginalnego i trendy. Przekonasz się, że dobra garderoba to nie ta, która pęka w szwach, lecz ta, w której jest kilka podstawowych elementów stroju oraz zestaw niezbędnych dodatków. Resztę możesz wyrzucić, rozdać albo odsprzedać.

Ten praktyczny poradnik – znajdziesz w nim także adresy polecanych przez autorki butików czy rady odnośnie czyszczenia i przechowywania ubrań – jest również inspirującym i zaskakującym przewodnikiem po historii mody, która nierozerwalnie zrosła się z historią kina i estrady. Westerny spopularyzowały wynalazek Oscara Levi Straussa, Audrey Hepburn i Marylin Monroe – białą koszulę uważaną długo za typowo męski element stroju, Edith Piaf małą czarną, Jane Birkin kaszmirowy sweter, a Jennifer Aniston – dżinsy o kroju bootcut...

Stylowy ubiór to drobnostka: ładny ciuch, jakiś drobiazg, o którym nikt by nie pomyślał, sposób, w jaki nosisz marynarkę albo kopertówkę.

Wydawnictwo Literackie
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 9788308-06043-8

Liczba stron: 224

Wydawnictwo Literackie

Format: 175x225mm

Cena detaliczna: 34,90 zł

Rok wydania: 2015

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...