Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Życie Lali przez nią samą opowiedziane

Jacek Dehnel

Życie Lali przez nią samą opowiedziane

7.0

(73 ocen) wspólnie z

44,99

Do dobrych historii chętnie się wraca...Nawet po kilka razy.

“Życie Lali przez nią same opowiedziane” będzie tym większym prezentem dla czytelników, którzy poznali już historię Lali, że niektóre historie opowiedziane będą ponownie. Tym razem w nieco innej perspektywie.

Życie Lali opowiedziane przez nią samą. Zbiór tekstów Lali – opowiadań, słuchowisk i recenzji wybranych przez Jacka Dehnela – i subtelne dopełnienie opowieści o jej życiu.

Życie Lali to kolaż słuchowisk radiowych, opowiadań i miniatur autorstwa Heleny Karpińskiej w redakcji jej wnuka, Jacka Dehnela. Inspiracją do nich były jej własne przeżycia i burzliwa historia minionego stulecia. Czytelnik Lali, nagrodzonej Paszportem „Polityki”, ze wzruszeniem odnajdzie tu kilka znanych historii, ukazanych jednak z zupełnie innej perspektywy.
Autor nominowany do wielu nagród: Nagrody Angelus (2007, Lala; 2012, Saturn), Nagrody Literackiej Nike (2009, Balzakiana; 2010, Ekran kontrolny; 2012, Saturn; 2015, Matka Maryna), Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej (2014, Języki obce)
Paszport „Polityki” 2006

Jacek Dehnel - prawdziwy humanista. W kolejności alfabetycznej: konsultant, malarz, poeta, prozaik, tłumacz. W każdej dziedzinie wybitny. Jeden z najlepszych autorów młodego pokolenia, laureat Nagrody im. Kościelskich i Paszportu POLITYKI. Szczególnie rozpoznawalny dzięki powieści Lala.

WAB
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2017-03-29

ISBN: 978-83-280-3728-1

Liczba stron: 336

WAB

Format: 142x202mm

Cena detaliczna: 44,99 zł

Rok wydania: 2017

Poznaj z Mickiewiczem

Dalszy ciąg opowieści Lali.

Kontynuacja historii Heleny Karpińskiej pod czujną redakcją wnuka odsłania nowe wątki i ciekawostki, które ujawnia w swoich tekstach sama bohaterka.

Tym razem Mickiewicz sięgnął po wybrane przez Jacka Dehnela miniatury, recenzje, opowiadania i radiowe słuchowiska spod pióra pięknej Lali. Spisane w burzliwym okresie minionego stulecia, pokazują znane z poprzedniej części historie w zupełnie innym świetle.

Saga arystokratycznej rodziny, dworki, majątki, mezalianse, szlacheckie srebra, wielkie fortuny, upadki i skandale podszyte zawoalowanymi wątkami autobiograficznymi wnuka i babci, to dla Mickiewicza lektura wymarzona.

I znowu Dehnelowskie minione światy pomieszają się ze współczesnością, jak babci kolejne wątki w narracji, tworząc mieszankę wprost wyśmienitą. Dla naszego wieszcza to zbiór obowiązkowy!



Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...