Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kotostrofa

44,95

 

Kotostrofa to prawdziwa gratka dla kociarzy, ale nie tylko - zabawne ilustracje, którymi jest opatrzona kruszą nawet najtwardsze serca!
Jest to dynamiczna karcianka dla 3-5 graczy w wieku od 7 lat, w której naszym zadaniem będzie jak najszybsze pozbycie się kart z ręki.

Nie jest to jednak takie proste - karty możemy odrzucać wyłącznie parami: według koloru lub cyfry.

Jeśli zdecydujemy się na pierwszą opcję, nie dzieje się nic szczególnego, jednak przy drugiej zaczyna się kombinowanie - w zależności od widniejących na kartach cyfr i naszej decyzji, aktywuje się inny efekt specjalny, który przynosi nam dodatkowe profity - najczęściej związane z szybszym pozbywaniem się kart, jednak czasem pozwalające również utrudnić grę innym.

W podstawowej mechanice, a także dzięki obecności tajemniczego kota - Kotrusia, który nie ma w talii swojej pary - gra przypomina znaną z dzieciństwa karciankę Piotruś.

Nie jest to jednak dokładnie to samo.

Kotostrofa, dzięki wprowadzeniu efektów specjalnych dla odrzucanych par (a w przypadku niektórych są to dwa efekty, z których możemy wybierać), zawiera element planowania i pozwala graczowi na posiadanie pewnej kontroli nad własną sytuacją.

Jednocześnie absolutnie nie odbiera to grze uroku i nie zmniejsza przyjemności płynącej z rozgrywki!

Rebel
Oprawa: Kartonowa Foliowana

Data pierwszego wydania:
2016-10-22

Format: 93x93mm

Cena detaliczna: 44,95 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...