Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Arkandel

Katarzyna Bułat

Arkandel

5.8

(11 ocen) wspólnie z

23,00

 

Co łączy Riwierę Czarnogórską z chorwacką wyspą Arkandel? Jaki jest związek między tajemniczym zeszytem a rodzinnymi wakacjami?

Niewiadomych jest wiele, a pewne jedynie to, że czytając, staniemy wobec dalszych pytań - o sens życia, znaczenie uczuć, inny, równoległy świat, w którym nadal wybrzmiewa głos z przeszłości. To, co minione, nieoczekiwanie uobecnia się w świetle wakacyjnego słońca, zmieniając letnią eskapadę bohaterów w okazję do wielkich porządków w ich związku. Wystarczy otworzyć czyjś zeszyt.

Wzięła głęboki wdech. Splotła ręce i zacisnęła je mocno. Spojrzała na mnie. Całe jej ciało się trzęsło. Każda komórka falowała jak wzburzenie, które dziewczyna miała wywołać. Otworzyła bardzo powoli usta, jeszcze niepewna, czy chce wydobyć skrywany owoc na zewnątrz.
– Wybierzmy się tam – wyszeptała.
Tylko szept jest zdolny tak mocno poruszyć światem. Tylko szept jest wystarczająco prawdziwy, by fala przeniknęła przez wszystkie bariery.
– Popłyńmy na Arkandel.

Katarzyna Bułat – poetka, pisarka, członkini Koła Młodych KO ZLP, laureatka ogólnopolskiego konkursu na esej o twórczości Myśliwskiego, laureatka Festiwalu Artystycznego Młodzieży (poezja), uczestniczka części ustnej II etapu OLIJP, autorka tomu poetyckiego „Próba implementacji” (2015). Prowadzi stronę internetową: kasia.ejgbulat.pl i blog: melodiaslow.blogspot.com.

Novae Res
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-808-3548-1

Liczba stron: 156

Format: 120x195mm

Cena detaliczna: 23,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...