Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Francuski szyk! Zostań własną stylistką

Isabelle Thomas, Frédérique Veysset

Francuski szyk! Zostań własną stylistką

6.2

(125 ocen) wspólnie z

34,90

 

Frédérique Veysset prowadzi blog Fredisblog. To kronika spotkań fotografki z miastem i światem mody. Pracuje dla największych magazynów – „Vanity Fair”, „Allure”, „Grazia”, „Madame Figaro”.

Isabelle Thomas jest stylistką i dziennikarką. Założyła wpływowy blog Mode Personnel(le) – przewodnik po stylach i poradnik dla kobiet, które bawią się własnym ubiorem. Doradza firmom z branży modowej i świadczy usługi osobistej stylistki.

W książce Francuski szyk. Zostań własną stylistką doświadczone projektantki wprowadzają nas do świata mody. Autorki polemizują ze stereotypami i doradzają, jak wypracować swój własny, nieskrępowany niczym styl.

Czy koniecznie trzeba podążać za modą, by mieć styl?
Czy „mała czarna” jest niezbędnym elementem garderoby?
Czy skarpetki i sandały to niezgrana para?
Jak pielęgnować ulubioną skórzaną kurtkę?
Jakie rzeczy bez wahania można pożyczać z męskiej szafy?
I wreszcie czym jest ten French touch, którego wszyscy tak bardzo zazdroszczą Francuzkom?


Veysset i Thomas zasięgają opinii ekspertów: projektantów, producentów biżuterii, właścicieli paryskich butików, historyków mody. Francuski szyk... skrojony jest na miarę każdej torebki. To praktyczny poradnik i zarazem ekskluzywny album wzbogacony profesjonalnymi fotografiami i wywiadami z najciekawszymi osobistościami współczesnej branży modowej we Francji.
Uwaga: Na deser autorki serwują subiektywny przewodnik po paryskich butikach.

Wydawnictwo Literackie
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2014-06-11

ISBN: 978-83-080-5388-1

Tytuł oryginalny: Paris Street Style. A Guide to Effortless Chic

Liczba stron: 192

Wydawnictwo Literackie

Format: 150x225mm

Cena detaliczna: 34,90 zł

Tłumaczenie: Małgorzata Kozłowska

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...