Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Alfabet. Smart Bingo. Gra edukacyjna. Kapitan Nauka

Izabela Gołaszewska

Alfabet. Smart Bingo. Gra edukacyjna. Kapitan Nauka

44,90

 

Gra edukacyjna „Alfabet. Smart Bingo” (3–7 lat) Kapitana Nauki to ekscytująca gra z kołem losującym, która wprowadza przedszkolaki w świat liter. Dzięki aktywnej formie nauki dzieci uczą się rozpoznawać litery, odróżniać ich kształt od innych znaków oraz łączyć je z odpowiadającym im dźwiękiem i znaczeniem wyrazu rozpoczynającego się daną literą. Rozwijają przy tym percepcję wzrokową i słuchową oraz spostrzegawczość. To doskonały trening przygotowujący dzieci do nauki czytania.
Rozwijanie słownictwa i wyobraźni językowej
Smart Bingo to wspaniałe gry dla całej rodziny oraz świetna okazja do nauki m.in. kolorów i liter. Dzięki nim dzieci rozwiną percepcje wzrokową, spostrzegawczość i koncentrację uwagi. Gry mogą stanowić również ciekawą pomoc dydaktyczną dla nauczycieli podczas codziennych zajęć w przedszkolu.
Magdalena Tokarczyk – nauczycielka wychowania przedszkolnego, autorka bloga Przedszkolankowo.pl, a prywatnie mama trzech chłopców.
B jak but, u jak ul, z jak zegar! Gra edukacyjna „Alfabet. Smart Bingo” (3–7 lat) to żywiołowa rozrywka, podczas której przedszkolaki poznają i zapamiętują litery oraz wyrazy rozpoczynające się konkretną literą i ich znaczenia. Gra Kapitana Nauki opiera się na zasadach dobrze znanej gry bingo – trzeba znaleźć i zaznaczyć na swojej planszy litery lub obrazki wylosowane na kole losującym. Wygrywa ten, kto pierwszy zapełni cztery sąsiadujące pola na planszy (w pionie, poziomie lub po skosie). Wersja trudniejsza rozwija również umiejętność myślenia strategicznego, można bowiem zaznaczyć tylko jedno pole z literą lub rysunkiem z dwóch pasujących elementów.
„Alfabet. Smart Bingo” to świetna gra rodzinna, która zapewni wszystkim uczestnikom dobrą zabawę. O fantastyczną oprawę graficzną zadbał Krzysztof Stręcioch. Jego kolorowe i niepowtarzalne rysunki ułatwią przedszkolakom zapamiętanie liter polskiego alfabetu.
Plansze, żetony i koło losujące zostały wykonane z grubej tektury, co gwarantuje bezpieczną zabawę oraz wytrzymałość nawet podczas najbardziej emocjonujących rozgrywek.
Rozwój
nauka czytania, spostrzegawczość, koncentracja, koordynacja oko-ręka
Autorzy
Izabela Gołaszewska – redaktorka, entuzjastka mądrych zabawek i ilustracji dla dzieci.
Krzysztof Stręcioch – zajmuje się tworzeniem ilustracji oraz projektowaniem graficznym. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Jego artystyczny dorobek stale się powiększa. Najbardziej dumny jest z ilustracji do książek dla dzieci. Wolny czas spędza aktywnie, co motywuje i inspiruje go do podejmowania kolejnych twórczych wyzwań.
W serii również
Gra edukacyjna. Litera do litery Gra edukacyjna. Sylaba do sylaby Układanka literowa. Czytam i układam słowa Układanka sylabowa. Czytam i układam sylaby Gra edukacyjna. Alfabet na 3 sposoby

Edgard
Oprawa: Blister

Wydanie: pierwsze

Liczba stron: 1

Format: 215x215mm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...