Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Cyklady Monumenty

Bruno Cathala, Maublanc Ludovic

Cyklady Monumenty

79,95

 

Dodatek Cyklady: Monumenty wprowadza do gry dziesięć antycznych monumentów, a każdy z nich oferuje graczom nowe, niesamowite możliwości:

Cytadela Aresa stojąca na jednej z Twoich wysp uniemożliwia inwazję z lądu, powietrza i morza, tak długo jak przynajmniej 1 jednostka stoi na polu z Cytadelą,
Uniwersytet Ateny umożliwia szkolenie tylu filozofów podczas jednej tury, na ilu Cię stać - a to wydatnie przyspiesza budowę Metropolii,
Wielka Latarnia Posejdona ratuje statki, które zostały zniszczone w walce i zwraca je do bezpiecznej przystani, aby można je było wykorzystać w kolejnym starciu.
Inne monumenty pozwalają na aktywację mitologicznych stworzeń, otrzymywanie jednostek za darmo bądź tańszą rekrutację filozofów i kapłanów.

Każdy Monument składa się z dwóch mniejszych budynków. Przykładowo: Cytadela Aresa to dwa budynki fortecy, Akademia Militarna składa się z fortecy i uniwersytetu, i tak dalej...

Dzięki temu, oprócz swojej unikalnej właściwości, monument posiada również właściwości budynków składowych - dwie fortece z Cytadeli Aresa dodają 2 do wyniku rzutów podczas walk lądowych, a Wielka Latarnia Posejdona czyni to samo przy walkach morskich!
Dodatek Cyklady: Monumenty znacząco zmienia myślenie o przebiegu rozgrywki i już od pierwszych chwil sprawia, że staramy się wybierać bóstwa, które umożliwią nam jak najszybsze wybudowanie monumentu. Dzięki niemu zyska na znaczeniu mnogość i głębia strategicznych opcji jakie otworzą się przed twórcami nowych budowli.

Dodatek jest w pełni kompatybilny z pozostałymi dodatkami do Cyklad.

REBEL
Format: 13.0x17.9

Cena detaliczna: 79,95 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...