Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Epoka kamienia Junior

Marco Teubner

Epoka kamienia Junior

109,95

 

Dzieci z Epoki Kamienia autorstwa Marco Teubnera to urokliwa gra, w której każdy z graczy stara się jako pierwszy wybudować w swojej wiosce trzy chaty. Aby tego dokonać zapamiętujemy jakie akcje kryją się pod zakrytymi żetonami i wskazując odpowiednie wysyłamy Jono i Jandę po surowce potrzebne do wzniesienia domostwa. Po uzbieraniu odpowiedniej kombinacji ryb, jagód, mamucich kłów, wyrobów rzemieślniczych i narzędzi odnajdujemy żeton centrum wioski, wydajemy należytą ilość zebranych dóbr (duże, drewniane pionki) i stawiamy chatę! Po zakończeniu każdej konstrukcji z powrotem zasłaniamy odkryte wcześniej żetony akcji, a dwa z nich zamieniamy miejscami. Nikt nie mówił, że będzie łatwo! :) W 2016 roku jury niemieckiej nagrody Spiel des Jahres wyłoniło zwycięzce w kategorii Kinderspiel des Jahres (dziecięcej gry roku). Prestiżowy tytuł przyznany został właśnie grze Dzieci z Epoki Kamienia.

Wiek: 5+
Liczba Graczy: 1 - 4 graczy
Czas Gry: 15 minut

Bard
Format: 225x320mm

Cena detaliczna: 109,95 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...