Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kapitan Nauka Żaby czy kraby? Gra na mnożenie

zbiorowa praca

Kapitan Nauka Żaby czy kraby? Gra na mnożenie

35,28

 

Gra rozwijająca umiejętność mnożenia do 100
„Żaby czy kraby” to gra matematyczna, która utrwala znajomość tabliczki mnożenia w zakresie 100, angażując wyobraźnię i pozytywne emocje towarzyszące wspólnej zabawie. Pozwala dziecku samodzielnie zrozumieć istotę mnożenia, a nie tylko wykuwć tabliczkę na pamięć.
Dzięki umiejętności szybkiego mnożenia w pamięci uczeń zdobędzie elastyczność w liczeniu i wykonywaniu trudniejszych działań matematycznych, a także bez problemu poradzi sobie w codziennych sytuacjach, które wymagają porównywania cen podczas zakupów czy przeliczania porcji i składników w czasie gotowania.
Gra „Żaby czy kraby” polega na wykonywaniu prostych działań mnożenia do 100 i zapełniania planszy żabami i krabami. W skład gry wchodzi dwustronna plansza z rysunkami łąki oraz morza, dwustronna plansza do wykonywania działań, 20 dwustronnych żetonów z krabami oraz żabami i 4 żetony do wykonywania działań.
Atrakcyjne graficznie plansze i żetony ułatwiają naukę mnożenia i stwarzają przyjazny dziecku kontekst fabularny, który przenosi graczy w świat łąkowej i morskiej flory oraz fauny. Są przez to przystępnym wprowadzeniem w świat matematyki przez przyrodę i przygodę.
Elementy gry zostały wykonane z grubej tektury, co gwarantuje bezpieczną zabawę oraz wytrzymałość nawet podczas najbardziej emocjonujących rozgrywek.
Rozwój: mnożenie, koncentracja, pamięć, myślenie logiczne
Ilustratorka:
Ewa Iwaniuk – ilustratorka i projektantka graficzna. Pracuje zarówno technikami tradycyjnymi, jak i cyfrowymi. Kreuje okładki, ilustruje gry i książki, twórczo operuje kolorem.
W serii również
Piraci Gra matematyczna na dodawanie i odejmowanie

Edgard
Oprawa: Pudełko kartonowe

Wydanie: pierwsze

Format: 245x250mm

Cena detaliczna: 54,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...