Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Mój dzień Układam i opowiadam

zbiorowa Praca

Mój dzień Układam i opowiadam

28,85

 

„Układam i opowiadam Mój dzień” (3–7 lat) to niezwykłe układanki obrazkowe ukazujące dzień z życia przedszkolaków. Dzięki temu, że puzzle można łączyć w dowolnej kolejności, zmieniać bohaterów wydarzeń, a nawet pory roku, historie mogą być pełne niespodzianek i nagłych zwrotów akcji. Układanki obrazkowe to idealny sposób na to, by zachęcić dzieci do mówienia i wyrażania własnych myśli oraz uczuć. Pomagają również zrozumieć pojęcie czasu oraz następstwa zdarzeń. Przygotowują dzieci na to, co ma się wydarzyć, pozwalając im zdecydować o tym, jak ma wyglądać ich zwykły dzień lub nietypowy wyjazd, a także wyrabiają cierpliwość w oczekiwaniu na ulubione czynności czy wydarzenia.
Stwórz własny plan przygód!
Jeśli twój przedszkolak na pytanie, jak ci minął dzień, odpowiada: „Dobrze!”, a gdy próbujesz się dowiedzieć, co robił w przedszkolu, zwykle słyszysz: „Bawiłem się” – ta układanka jest dla was! Puzzle przedstawiające codzienne aktywności pozwolą doskonalić kompetencje narracyjne dziecka oraz jego orientację w czasie. Różnorodne pomysły na zabawy z układanką będą doskonałą rozrywką dla każdego przedszkolaka. Gorąco polecam!
Monika Sobkowiak – nauczycielka edukacji przedszkolnej, neurologopeda,
autorka bloga Pani Monia
Co będziesz robić jutro, w wakacje lub podczas ferii zimowych? Jakie są Twoje ulubione zabawy i obowiązki domowe? Kogo odwiedzisz po przedszkolu?
„Układam i opowiadam Mój dzień” (3–7 lat) to układanki obrazkowe dla przedszkolaków, którzy chcą wiedzieć, co i kiedy się zdarzy, oraz mieć wpływ na swój plan dnia czy tygodnia. Zestaw zawiera 24 dwustronne puzzle, które można łączyć w dowolny sposób. Dziecko ma zatem do dyspozycji aż 48 scenek ukazujących codzienne czynności, zabawy czy atrakcje, z których może ułożyć swój zwykły rozkład dnia albo stworzyć plan na wyjątkową okazję. Układanie historyjek zachęca do opowiadania, relacjonowania wydarzeń i wyrażania uczuć. Można snuć opowieści z własnej perspektywy lub wcielić się w towarzysza przygód i spróbować opisać tę samą sytuację inaczej.
Zabawa z układankami buduje świadomość, ile czasu dziecko przeznacza na ulubione aktywności, odpoczynek czy posiłki. To również świetny sposób na to, by oswoić domowe obowiązki lub przygotować się na nowe wyzwania.
Ilustracje Katarzyny Kołodziej przedstawiają scenki w realistyczny i ciekawy sposób, tak aby były one bliskie temu, jak dzieci spostrzegają świat. Inspirują również do mówienia, przyjmowania perspektywy różnych osób oraz życzliwych i prospołecznych zachowań.
Puzzle zostały wykonane z grubej tektury, co gwarantuje bezpieczną zabawę oraz wytrzymałość.
Rozwój
rozwój mowy, wyobraźnia, myślenie logiczne, motoryka mała
Autorzy
Katarzyna Kołodziej – królewna Kasia mieszkająca we Wrocławiu ;) Tu też skończyła ASP. Rysuje wszystko. Ptaki, dzieci, koty, a nawet owce. Najważniejsze w jej rysunkach są emocje – kiedy tworzy, wyobraża sobie, że jej postacie żyją. W swoim królestwie mieszka z psem, kotem i żółwiem.
W serii również
Gra edukacyjna Logika
Trenuj umysł! Koncentracja
Trenuj umysł! Spostrzegawczość

Edgard
Oprawa: Blister

Wydanie: pierwsze

Liczba stron: 1

Format: 215x215mm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...