Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Niesamowite zwierzęta

Paweł Czapczyk

Niesamowite zwierzęta

34,90

 

„Niesamowite zwierzęta” (6–99 lat) to trzy gry z trzema taliami kart (psy, koty, dzikie zwierzęta). W czasie rozgrywki zawodnicy muszą wykazać się myśleniem strategicznym, intuicją, refleksem oraz sprytem. Poznają rekordzistów wśród zwierząt i typują, która ich cecha będzie najsilniejsza w porównaniu z cechami innych zwierzaków. Przy okazji gracze odkrywają sekrety ras psów i kotów domowych, a także ciekawostki z życia dzikich zwierząt (np. ile kg liści zjada dziennie żyrafa, które zwierzę rozwija w biegu największą prędkość, jaki kolor skóry ma niedźwiedź polarny). Superbystrzaki sprawdzą swój refleks i spostrzegawczość w wariancie wymagającym odnalezienia takich samych symboli kart. Ostatni wariant spodoba się miłośnikom gry w kuku lub kenta, gdyż zabawa polega na zbieraniu czwórek kart z takim samym symbolem. „Niesamowite zwierzęta” to świetne połączenie rywalizacji z przyswajaniem informacji o zwierzętach, zarówno tych popularnych, jak i mniej znanych. Szybkie, proste rozgrywki pozwalają zdobywać wiedzę w niewielkich porcjach i utrwalać ją dzięki nienużącym powtórkom. Realistyczne zdjęcia wiernie ilustrują przedstawicieli gatunków i ras, a ciekawostki starannie opracowane przez dra Pawła Czapczyka przemawiają do wyobraźni i pozostają na długo w pamięci. Karty zostały wyprodukowane w Polsce z najwyższą troską o bezpieczeństwo dzieci.

Edgard
Format: 185x185mm

Cena detaliczna: 34,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...