Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wesoły pociąg

null

Wesoły pociąg

28,03

 

Gra Wesoły pociąg dzięki prostym zasadom jest odpowiednia dla przedszkolaka, wciągnie także dorosłego gracza. To gwarancja udanej zabawy dla wszystkich, bez względu na wiek. Wybierzcie swoje lokomotywy, parowe ciuchcie lub szybkie elektrowozy. Rzucając kostkami, zdobywajcie wesołe wagoniki i budujcie swoje pociągi. Gracz, który będzie mieć najwięcej wagonów (punktów), wygrywa. W wariancie zaawansowanym wykażcie się znajomością alfabetu i zdobywajcie dodatkowe punkty.

Zasady gry:
Zadaniem graczy jest zbudowanie pociągów z jak największą liczbą wagonów (uzyskanie jak największej liczby punktów).
Przygotowanie do gry
• Rozłóżcie kartoniki z wagonami, pogrupujcie je według kolorów i długości (tworząc pulę).
• Kostki połóżcie obok nich.
• Każdy gracz bierze po 1 kartoniku z lokomotywą i kładzie go przed sobą. Jeśli graczy jest mniej niż sześciu, niewykorzystane kartoniki z lokomotywami nie biorą udziału w grze.

Rozgrywka
Grę rozpoczyna osoba, która ostatnio jechała pociągiem (lub najmłodszy gracz).
• Gracz w swojej kolejce bierze kostki i rzuca wszystkimi naraz. Może wykonać maksymalnie 3 takie rzuty. Po każdym rzucie może odłożyć na bok wybrane kostki. Pozostałymi rzuca dalej. Raz odłożone kostki może wykorzystać w kolejnych rzutach.
• Celem rzutów jest uzyskanie odpowiedniej wartości na kostkach, zabranie z puli zgodnego co do koloru i liczby wagonów kartonika i dodanie go do swojego pociągu.
• Jeśli gracz wyrzuci Stop - nie zdobywa żadnego kartonika - grę kontynuuje kolejna osoba.
• Dżoker zastępuje dowolny kolor.
• Jeśli wyrzucona wartość nie jest dostępna, gracz może zabrać kartonik w danym kolorze o mniejszej liczbie wagonów.
• Jeśli w puli nie będzie już kartoników odpowiadających wartości na kostkach, to gracz nie zdobywa żadnego kartonika - grę kontynuuje kolejna osoba.
• Podczas jednej kolejki można zdobyć tylko jeden kartonik (jeśli są dwie pary, gracz wybiera jedną z nich).
• Kolejka przebiega zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara.

Koniec gry
Gra się kończy, gdy w puli nie ma już kartoników. Policzcie wagony w swoich pociągach. Każdy wagon to jeden zdobyty punkt. Wygrywa gracz, który zdobędzie najwięcej punktów. Możliwy jest remis.

Wariant zaawansowany Punkty ekstra
Jeśli chcecie zwiększyć poziom trudności gry, wprowadźcie dodatkową zasadę: za każde połączenie kartoników, w których literki ułożone są zgodnie z kolejnością, w jakiej występują w alfabecie, zdobywacie dodatkowe punkty.

Zawartość opakowania:
30 kartoników z wagonami (2-, 3- i 4-wagonowymi)
6 kartoników z lokomotywami
3 kostki z wagonami i dżokerem
1 kostka z wagonami i stopem
Instrukcja

Jako
Oprawa: Pudełko kartonowe

Format: 160x170mm

Cena detaliczna: 54,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...