Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wielka ucieczka

Colovini Leo

Wielka ucieczka

89,90

 

Polska edycja światowego hitu „Cartagena”. Wzbogacona o 6 wariantów rozgrywki!
Każdy gracz posiada sześciu piratów, którym pomaga w ucieczce z lochów. Piraci muszą dotrzeć do czekającej na nich łódki. Jest ona jednak za mała i nie dla wszystkich wystarczy w niej miejsca! Musisz w przemyślany sposób przemieszczać swoich piratów i sprytnie korzystać z ekwipunku należącego do innych graczy. Nie zawsze wygrywa ten, który biegnie najszybciej! Czasami warto cofnąć się, aby zdobyć przedmiot przydatny w dalszej ucieczce.
Gra kończy się, gdy któryś z graczy umieści w łodzi wszystkich swoich piratów. Zostaje on zwycięzcą i szczęśliwie odpływa, pozostawiając kompanów na pastwę losu.
Proste zasady gry!
• Plansza przedstawia drogę ucieczki. Znajdują się na niej rysunki pirackich symboli – takie same umieszczone są na kartach, za pomocą których gracz przemieszczają swoich piratów.
• W swojej kolejce wykładasz kartę i przesuwasz jednego ze swoich piratów na pierwsze wolne pole przedstawiające symbol z karty.
• Gdy skończą ci się karty, będziesz musiał cofnąć swojego pirata, aby zdobyć dodatkowe karty – nie wystarczy więc biec jak najszybciej do przodu!
Zdobyte nagrody:
NAGRODA DZIECIĘCYCH EKSPERTÓW (Niemcy, 2014)
NAJLEPSZA GRA ROKU (Holandia, 2002)
NAJLEPSZA GRA ROKU (nominacja, Niemcy, 2001)
NAJLEPSZA RODZINNA GRA PLANSZOWA (rekomendacja Spiel der Spiele, Niemcy, 2001)

Wiek graczy: 8+
Liczba graczy: 2-5
Czas rozgrywki: 30 minut

Nasza Księgarnia
Wydanie: pierwsze

Format: 260x260mm

Cena detaliczna: 89,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...