Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wikingowie na pokład Gra planszowa

Wikingowie na pokład Gra planszowa

149,99

 

Mimio zimnych podmuchów wiatru, w powietrzu czuć nadchodzącą wiosnę. Od bladego świtu w całej wsi panuje od dawna niespotykane poruszenie. Wszyscy mieszkańcy zmierzają w kierunku portu, w którym wikingowie szykują się na kolejną daleką wyprawę. Pakują towary, znoszą zapasy i powoli przygotowują statki do wypłynięcia w morze. Od ścian fiordu odbijają się gromkie nawoływania ludzi i wszechobecny zaśpiew mew.

Wielki Olaf staje na beczce i przygląda się uważnie wszystkim zacumowanym drakkarom, na które przepychają się jego nieustraszone wilki morskie. Teraz zaczyna się najciekawsze... Jest wiosna i wikingowie przygotowują się do kolejnej kupieckiej wyprawy. Tak, dokładnie - ludzie północy to nie tylko morscy rozbójnicy, ale też prężnie działający kupcy.

W grze Wikingowie na Pokład! Twoim zdaniem będzie tak rozmieścić swoją załogę, aby przejąć kontrolę nad najlepiej zaopatrzonymi okrętami. Możesz też właściwie obstawić zwycięzców tej rywalizacji (nie musisz to być Ty!), by zyskać cenne punkty. Strategia działania zależy tylko od Ciebie!

Działaj sprytnie, obserwuj innych i nie daj się przechytrzyć wodzom pozostałych drużyn wikingów. Nie zapomnij - to Ty masz panować na morskich szlakach handlowych. Przejmij najlepsze statki, wyrusz na wyprawę i zostań najbogatszym wodzem!

Zawartość:
plansza
24 fragmenty kadłubów
8 dziobów
7 ruf
4 tarcze punktacji
17 figurek wikingów
16 żetonów zakładów
15 żetonów towarów
3 żetony wartości rynkowej
instrukcja.

Liczba graczy: 2 - 4 osoby
Wiek: od 8 lat
Czas gry: ok. 30 - 60 minut

Foxgames
Oprawa: Pudełko kartonowe

Format: 300x300mm

Cena detaliczna: 149,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...