Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Labirynt Verne'a czyli drugie życie kapitana Nemo

Adam Węgłowski

Labirynt Verne'a czyli drugie życie kapitana Nemo

31,43

Zmienił świat, chociaż nigdy nie żył

Czy słynny kapitan Nemo naprawdę był Polakiem? Powstańcem styczniowym walczącym z Rosją?
Co kryje tajemniczy labirynt Juliusza Verne’a, pełen dat, słownych gier, map i zagadek?
Kto był pierwowzorem dowódcy Nautilusa? I co z tym wszystkim ma wspólnego brat Tadeusza Kościuszki, żyjący na bezludnej wyspie gdzieś na oceanie?

Juliusz Verne, wybitny pisarz sprzed ponad wieku, wysyła do nas list w butelce, i zaprasza do podjęcia wyzwania. Jego śladem rusza Adam Węgłowski. Przeprowadza po mistrzowsku dziennikarskie śledztwo i rozwiązuje zagadkę, którą zakodował autor "20 000 mil podmorskiej żeglugi".
"Labirynt Verne’a" to wciągająca wyprawa w świat literatury, historii, fantastyki, wielkiej przygody.

Znak Horyzont
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2016-07-04

ISBN: 978-83-240-4162-6

Znak Horyzont

Cena detaliczna: 44,90 zł

Ciekawostki historyczne

Ujawnianie tajemnic i rytuałów wolnomularzy mogło być dla sławnego Juliusza Verne’a tylko literacką zabawą. Kontynuował ją nawet wtedy, gdy jego bliscy zaczęli umierać… Czy nauczka, jaką dali mu Rosjanie, niczego pisarza nie nauczyła? Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Ciekawostki historyczne

To, na co Duce potrzebował trzech lat, Führerowi miało się udać w sześć miesięcy. Ale jeszcze na początku lat 30. Hitlera, wiecowego krzykacza, próbowano kreować właśnie na „niemieckiego Mussoliniego”. Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...