Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Banki i rynki finansowe Od zaufania publicznego do kasyna?

Zbyszek Grocholski

Banki i rynki finansowe Od zaufania publicznego do kasyna?

49,90

 

EKONOMIA BANKOWOŚĆ
Czy rynki finansowe, w tym szczególnie sektor bankowy, należy traktować jako zjawiskopozytywne, czy też – z uwagi na fakt, iż nie stronią one od ryzyka (niekiedy na ogromną skalę) – należy silnie eksponować ich chciwość, skutkującą m.in. pozbawianiem ludzi zgromadzonych w nich pieniędzy? Czy rację mają ci, którzy uważają, że bankowość (w tym pieniądz) – obok ognia i koła – należy do trzech najważniejszych pozytywnych odkryć ludzkości, czy też rację przyznać należy raczej Thomasowi Jeffersonowi, twierdzącemu, że „bankowość jest bardziej niebezpieczna niż zawodowe armie”?
Nie przegap tej książki!
Autor jest wieloletnim menedżerem branży bankowej i finansowej, w której zajmował najwyższe stanowiska.
Teraz dzieli się z czytelnikami swoimi krytycznymi i wnikliwymi spostrzeżeniami oraz refleksjami o współczesnym „świecie pieniądza”.
Nie wszystkim kolegom i koleżankom autora z branży ta książka się spodoba. Natomiast na pewno spodoba się czytelnikom, ponieważ znakomicie łączy praktyczną wiedzę autora z wartką narracją oraz bogactwem aktualnych informacji.
Taka książka polskiego autora to prawdziwa rzadkość i rarytas intelektualny.
***
Dr Zbyszek Grocholski – absolwent, a później pracownik naukowy Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Doktorat z zakresu zastosowania metod ekonometrycznych w marketingu obroniony w Niemczech.
Od 1993 r. związany z bankowością. W latach 1999–2004 zorganizował od podstaw Santander Consumer Bank i kierował nim jako prezes zarządu (pierwsza obecność hiszpańskiego banku Santander na polskim rynku). W 2005 r. członek rady nadzorczej tego banku. W latach 2006–2013 dyrektor generalny ds. Europy Środkowo-Wschodniej jednej z najstarszych grup ubezpieczeniowych w Niemczech, Rheinland Versicherungen AG (140 lat funkcjonowania na rynkach finansowych). Odbył liczne staże szkoleniowe w prestiżowych instytucjach finansowych Europy (m.in. Deutsche Bank oraz Dresdner Bank). W 1994 r. zajął pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie na członków rad nadzorczych Narodowych Funduszy Inwestycyjnych (ponad sześć tysięcy uczestników). Obecnie wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Uczestnik wielu radiowych i telewizyjnych programów edukacyjnych o tematyce ekonomicznej.
Hobby: teoria fizyki oraz góry.

Poltext
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-756-1827-3

Liczba stron: 407

Format: 165x235mm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...