Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Corto Maltese Tom 4 Przygody celtyckie

Hugo Pratt

Corto Maltese Tom 4 Przygody celtyckie

7.4

(19 ocen) wspólnie z

59,98

 

Czwarty tom historii przygodowej o awanturniku Corto Maltese składa się z sześciu opowieści, rozgrywających się w Europie w latach 1917–1918. Corto przybywa z Ameryki Południowej do Wenecji, aby odnaleźć stare dokumenty, mogące wyjaśnić zagadkę położenia Eldorado. Potem angażuje się w poszukiwanie złota obalonych władców Czarnogóry. Następnie w Dublinie wspiera irlandzkich powstańców walczących z brytyjskimi okupantami. Zaraz potem trafia do południowej Anglii, gdzie król baśniowych elfów szykuje się, by stawić czoło inwazji stworów z germańskich mitów. W końcu Maltese dociera do Francji, by przeżyć kolejne przygody, z których jedna jest związana z asem niemieckiego lotnictwa, Czerwonym Baronem. Liczącą dwanaście tomów serię o przygodach marynarza włóczęgi i romantycznego awanturnika stworzył słynny włoski scenarzysta i rysownik Hugo Pratt (1927–1995), znany polskiemu czytelnikowi ze znakomitych albumów Indiańskie lato czy El Gaucho.
Cykl Corto Maltese jest obecnie uznawany za klasykę komiksu europejskiego. Pierwszy album serii pt. Opowieść słonych wód zdobył w 1976 roku prestiżową nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angouleme w kategorii najlepszy komiks realistyczny.

Egmont
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-281-1686-3

Liczba stron: 136

Format: 22.3x29.6

Cena detaliczna: 79,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...