Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Noworoczne anioły

Hanna Urbankowska

Noworoczne anioły

6.9

(57 ocen) wspólnie z

36,90

 

Historia rozpoczyna się w noc sylwestrowa, kiedy trzy przyjaciółki wymyślają swoje noworoczne postanowienia…
– Nasze postanowienia, szybko! W tym roku traktujemy je poważnie!
– Nowa, lepsza praca – rzuciła Anka bez większego namysłu.
– Najcudowniejsze wesele pod słońcem – zapowiedziała Zuzanna.
– W tym roku wydam wreszcie moja książkę! – zakończyła Matylda.
Deklaracjom przyjaciółek przysłuchują się ich aniołowie stróżowie, którzy mają jednak względem swoich duszyczek zupełnie inne plany…
Dzięki nim przeżywają radości, ale również zwątpienia, i robią, co mogą, żeby ich podopieczne nie pakowały się w tarapaty. W pewnym sensie upodabniają się do swoich duszyczek. A może to duszyczki upodabniają
się do nich…?
To naprawdę dobra książka. Napisana lekko, ale bardzo sprawnie. Dialogi są żywe, zabawne; autorka bardzo umiejętnie posługuje się piórem. Trudno uwierzyć, że to debiut. Przeczytałam ją z prawdziwą przyjemnością i szczerze polecam!
Magdalena Kawka, autorka m.in. książek Rzeka zimna, Pora westchnień, pora burz.
Dawno już nie czytałam książki z tak uderzeniową dawką optymizmu. Bo kto nie chciałby wierzyć, że wokół nieustannie krąży niewidzialny ktoś, który ma zadanie zatroszczyć się o nas? Może jest trochę powolny i nie za bardzo nadąża za dzisiejszymi czasami, czasami bywa marudny i trochę zbyt opiekuńczy, ale kto by się na niego gniewał? Przecież to nasz własny, prywatny anioł stróż!
Iwona Czarkowska, autorka m.in.książek Dama z kotem, Wesoła rozwódka

Replika
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-767-4667-8

Liczba stron: 448

Format: 14.8x20.6

Cena detaliczna: 36,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...