Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Jak być dobrym szefem

Bob Selden

Jak być dobrym szefem

7.2

(5 ocen) wspólnie z

44,90

Jak świeżo upieczony menedżer może odnieść sukces?

Gratulacje! Awansowałeś i w końcu to TY jesteś szefem. Jako świeżo upieczony menedżer możesz się zastanawiać, jak dobrze kierować innymi. Od czego zacząć? Ta książka oferuje wypróbowane rady, które pomogą ci odnieść sukces w nowej roli. Znajdziesz tu wskazówki dotyczące wszystkich aspektów zarządzania i przewodzenia: jak motywować, delegować zadania, być coachem, zarządzać czasem, dokonywać okresowych ocen, zatrudniać i zwalniać pracowników.
„Nie ma nic bardziej praktycznego od dobrej teorii – te słowa znakomicie podsumowują książkę Boba Seldena. Ta prawdziwa "biblia świeżo upieczonych menedżerów" mówi, jak radzić sobie w zmieniającym się środowisku. W poszczególnych rozdziałach – napisanych tak, że każdy można przeczytać w przerwie na lunch – autor przystępnie przekłada teoretyczne koncepcje na realne procesy i działania składające się na codzienną pracę menedżera. Wzbogaca je studiami przypadków, często zaczerpniętymi z własnej kariery. To interesująca lektura obowiązkowa dla menedżerów, także tych z pewnym stażem”- Humphrey Armstrong, psycholog organizacji
Bob Selden szkoli menedżerów na całym świecie i regularnie doradza dużym spółkom giełdowym. Prowadzi też zajęcia dla przyszłych liderów w jednej z najlepszych szkół biznesu na świecie – International Institute for Management Development w Lozannie.

Rebis
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-781-8560-4

Tytuł oryginalny: What To Do When You Become The Boss: How new managers become successful managers

Liczba stron: 384

Rebis

Format: 150x225mm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Tłumaczenie: Bożena Jóźwiak

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...