Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Stigmata

Beatrix Gurian

Stigmata

7.2

(369 ocen) wspólnie z

39,90

 

Nagła śmierć matki doprowadza siedemnastoletnią Emmę do rozpaczy. Dziewczyna zostaje całkiem sama, gdyż ojciec umarł na służbie, pracując wśród Lekarzy bez Granic, zanim jeszcze zdążył poślubić jej matkę. Agnes była skrytą i oddaną pielęgniarką, która poświęcała całe życie pacjentom. Tymczasem jej samochód wpadł do głębokiego jeziora, a ciała nie znaleziono.

Akcja zaczyna się w momencie otrzymania przez Emmę tajemniczej przesyłki. W paczce znajdował się album wypełniony kilkoma tylko niepokojącymi zdjęciami oraz jedno pytanie: Chcesz, żeby mordercom twojej matki uszło to na sucho?

Dziwny prezent powoduje, że Emma wyrywa się z odrętwienia po śmierci matki i zaczyna działać. Podążając za wskazówkami jakie otrzymała, wybiera się na młodzieżowy obóz organizowany przez tajemniczą organizację Transnational Youth Foundation – i trafia do położonego na odludziu myśliwskiego zameczku. Oprócz niej znajduje się tu jeszcze innych troje uczestników.

Przechodzą oni testy i psychologiczne gierki. Rzeczywistość miesza się z zadaniami i egzaminami przygotowanymi dla młodych uczestników obozu. Opuszczony zamek w górach, tajemnicze komnaty, sekretne przejścia oraz dziwne odgłosy to doskonałe miejsce, by młodzieżowy obóz zmienił się w koszmar. Dopełnieniem wszystkiego jest napaść na czwórkę nastolatków i groźby śmiercią.

Czy uda im się ocaleć? Czy Emma rozwiąże zagadkę dotyczącą morderstwa swojej matki?

Muza SA
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2015-10-21

ISBN: 978-83-287-0060-4

Tytuł oryginalny: Stigmata

Liczba stron: 384

Muza SA

Format: 130x205mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Tłumaczenie: Ewa Spirydowicz

Buchtrailer - wersja w jęz. niemieckim

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...