Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Oligarchowie. Bogactwo i władza w Nowej Rosji

David E. Hoffman

Oligarchowie. Bogactwo i władza w Nowej Rosji

39,90

 

"Z punktu widzenia czystej dramaturgii, jest to opowieść, której nie można się oprzeć a nowa książka Davida Hoffmana... wydobywa z niej wszystko ... Wielu przyszłych czytelników będzie powracać do niej raz po razie, aby dowiedzieć się, co faktycznie jest siłą sprawczą tego, co dzieje się w Rosji".
—Newsweek

"Hoffman błyskotliwie ukazuje jak działania pozornie niezdecydowane i nieistotne, skulminowały się przynosząc ostatecznie zmiany w całym społeczeństwie".
—Washington Post

"Napisana przez Hoffmana opowieść o ludzkich wzlotach i upadkach jest mistrzowskim połączeniem literatury przygodowej i poważnej, kompetentnej analizy".
—Foreign Affairs

"Spośród kilku niedawno opublikowanych opisów oligarchów w bolesnym, minionym dziesięcioleciu przemian w Rosji, [Hoffman] przedstawił jeden z najrozleglejszych i najtrzeźwiejszych".
—Financial Times

O autorze:

David E. Hoffman pracuje jako redaktor w dzienniku Washington Post i magazynie Foreign Policy. Przez wiele lat relacjonował politykę prowadzoną przez amerykański Biały Dom – najpierw za prezydentury Ronalda Reagana, a następnie George’a H. W. Busha. Następnie był korespondentem w Jerozolimie. W latach 1995-2001 kierował biurem Washington Post w Moskwie, by później dołączyć do redakcji tego dziennika w Waszyngtonie, odpowiedzialnym za informacje z zagranicy. Oprócz Oligarchów, napisał też książkę The Dead Hand: The Untold Story of the Cold War Arms Race and Its Dangerous Legacy. (W luźnym przekładzie: “Ciężką ręka - nieopowiedziane dzieje wyścigu zbrojeń w latach zimnej wojny i jego niebezpieczna spuścizna”). W roku 2010 została ona wyróżniona Nagrodą Pulitzera w kategorii literatury faktu. Mieszka w stanie Maryland.

Wikipedia wyjaśnia, iż contributing editor często regularnie pisuje ale w rzeczywistości nie redaguje tekstów przeznaczonych do publikacji a w przypadku takiego stanowiska, tytuł “redaktor” wskazuje, że jest to raczej osoba o pewnym prestiżu a nie pełniąca tradycyjną rolę redaktora.


O tłumaczu:

Mariusz Kukliński ukończył studia socjologiczne na Uniwersytecie Warszawskim. Ponad 20 lat pracował w Polskiej Agencji Prasowej zajmując się głównie tematyką naukowo-techniczną i ekonomiczną. Odbył staże korespondenckie w Moskwie i w Londynie a także, na zaproszenie Departamentu Stanu, podróż studyjną po Stanach Zjednoczonych. Relacjonował lot mjr. Mirosława Hermaszewskiego na stacji orbitalnej Salut (i witał go na sięgającym po horyzont polu kukurydzy w Kazachstanie) oraz spotkanie Michaiła Gorbaczowa i Ronalda Reagana w Reykjawiku. Od roku 1986 mieszka w Londynie, gdzie był wpierw korespondentem PAP a następnie m.in. „Nowej Europy” i „Parkietu”. Jako tłumacz współpracował z wielkimi bankami inwestycyjnymi największymi bankami inwestycyjnymi świata, pomagając m.in. przy powstaniu PKN Orlen, pierwszych ofertach publicznych akcji licznych polskich spółek giełdowych oraz przy pionerskiej emisji polskich euroobligacji. Pracując w PAP przetłumaczył m.in. książkę Johna Naisbitta, „Megatrendy”. Dla wydawnictwa Kurhaus przełożył m.in. książkę „Podstęp” Edwarda Lucasa.

Kurhaus Publishing
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-639-9311-5

Tytuł oryginalny: The Oligarchs. Wealth and power in the new Russia

Liczba stron: 368

Kurhaus Publishing

Format: 15.5x23.5cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Tłumaczenie: Mariusz Kukliński

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...