Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Decyzja, która zmieni wszystko

Jolanta Krajnik

Decyzja, która zmieni wszystko

4.3

(15 ocen) wspólnie z

16,50

 

Czy znajdziesz w sobie odwagę, by spełnić ukryte przed światem marzenia?

Związek Ilony i Waldiego jest jak wino – spędzone wspólnie lata, zamiast przytłaczać prozą codziennych spraw, umacniają więź między nimi, sprawiając, że ich uczucie wciąż kwitnie. Para właśnie planuje romantyczną podróż do Wenecji, która ma zapisać się na zawsze w ich wspólnej historii – ale nie w sposób, jakiego mogliby oczekiwać...
Los bowiem bywa przewrotny i wychodzi nam naprzeciw w momentach, w których się tego najmniej spodziewamy. Dlatego zarówno Ilona, jak i Waldi będą musieli podjąć jedną ważną decyzję – decyzję, która zmieni wszystko i wpłynie na życie wielu osób...

Księżyc znowu zaglądał do sypialni, Waldi zasnął szybko, ona niestety nie. Miała tak zawsze, odkąd pamiętała, nie pomagało zaciąganie zasłon. Spanie miała z głowy. Tym razem nie poszła do kuchni. Usiadła w fotelu, podkurczyła nogi pod brodę i głowę oparła na kolanach. Zapatrzyła się w okno, a jej myśli odpłynęły razem z obłokami, które delikatnie przesuwały się po niebie. Zaczęła myśleć o przeszłości, o synach, którzy dorastali. Chmury przesłoniły księżyc i Ilona wróciła do rzeczywistości. Spojrzała na śpiącego męża. Zrobiło jej się troszkę chłodno, siedziała w samej koszulce. Cichutko położyła się i przykryła kołdrą. Waldi otworzył oczy, przygarnął ją do siebie.
– Znowu nie śpisz?
– Nie, nie mogę, ale ty śpij. Może za chwilę i mnie sen zmorzy.
– Przytul się mocno.
Ilona, wtulona w męża, w końcu zasnęła.

Novae Res
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-808-3913-7

Liczba stron: 180

Format: 12.0x19.7

Cena detaliczna: 32,99 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...