Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zagadka Bourne’a

Eric Lustbader

Zagadka Bourne’a

6.6

(90 ocen) wspólnie z

36,90

Publikacja najnowszej części przygód Bourne’a zbiega się w czasie z premierą filmu z Mattem Damonem w roli głównej.

Publikacja najnowszej części fascynujących przygód Jasona Bourne’a zbiega się w czasie z premierą nowego filmu z Mattem Damonem w roli głównej.
Jason Bourne jedzie do Rosji na ślub swojego przyjaciela i potajemnego towarzysza broni, płk. Borysa Karpowa. Jednak od początku coś jest nie tak, a niebawem pan młody zostaje znaleziony z poderżniętym gardłem. W ranie tkwi gwiazda Dawida, własność przyjaciółki i kochanki Bourne’a, zabójczej agentki Mosadu Sary Yadin. Czyżby Sara zabiła Karpowa? Federalna Służba Bezpieczeństwa uznaje, że tak, i nakazuje ją wyeliminować. Tymczasem rozpętana przez Rosję wojna toczy sie zgodnie z planem. Operacje na terytorium Ukrainy, prowadzona przez Kreml kampania dezinformacji i działania przeciwpartyzanckie postępują bez przeszkód. Skoro jednak kurs rubla i ceny ropy lecą na łeb na szyję, skąd Rosja bierze pieniądze na to wszystko? Obie zagadki może rozwikłać tylko Jason Bourne. A musi to zrobić, chcąc zapobiec definitywnej inwazji na Ukrainę oraz uratować życie Sary. Z ciemnych uliczek Moskwy ślad zaprowadzi go aż pod piramidy w Egipcie i targane wojną pogranicze syryjsko-tureckie, nieuchronnie wiodąc do konfrontacji tak nieoczekiwanej, że zmieni życie Bourne’a na zawsze.

Burda Publishing Polska
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2016-07-29

ISBN: 978-83-805-3133-8

Tytuł oryginalny: Bourne enigma

Liczba stron: 400

Burda Publishing Polska

Format: 145x205mm

Cena detaliczna: 36,90 zł

Rok wydania: 2016

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...