Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Co, gdzie, kiedy 100 stron historii świata

Farndon John

Co, gdzie, kiedy 100 stron historii świata

7.7

(3 oceny) wspólnie z

19,00

 

Historia to tylko nudne uczenie się na pamięć dat, nazwisk i znaczenia trudnych terminów? Niekoniecznie – odpowiednio podana wiedza o wydarzeniach napawających dumą, jak i tych najstraszniejszych w dziejach, może być naprawdę interesująca dla młodych czytelników.

Ta książka swobodnie prowadzi szlakiem tak właśnie przedstawionej historii, od początków cywilizacji, przez średniowiecze, epokę wielkich odkryć i światły wiek XIX do roku 2000. Najważniejsze i najciekawsze fakty zaprezentowane są tutaj krótko i ciekawie, opisom towarzyszą liczne ilustracje i mapy, a także wykresy chronologiczne, pozwalające bez problemu śledzić w czasie opisywane wydarzenia i postaci. Ta prosta forma wychodząca naprzeciw młodym czytelnikom zachęci ich do sięgnięcia po więcej historycznej wiedzy.

Odbiorcy
– starsze dzieci ciekawe tego, jak toczyły się dzieje ludzkości,
– uczniowie chcący poszerzyć wiedzę historyczną,
– uczniowie potrzebujący zachęty do nauki historii,
– dorośli chcący rozbudzić w dzieciach zainteresowanie historią.

Dlaczego warto nabyć tę książkę
– przedstawia dzieje świata w sposób spójny i ciekawy,
– jej swobodna forma spodoba się młodym czytelnikom,
– pomaga rozszerzyć wiedzę o świecie i rozbudza ciekawość.

Jedność
Oprawa twarda

Data pierwszego wydania:
2018-10-31

ISBN: 978-83-797-1911-2

Tytuł oryginalny: History of the World

Liczba stron: 112

Format: 21.0x27.5cm

Cena detaliczna: 19,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...