Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Poradź mi, doktorze

Ripamonti Luigi, Sparvoli Antonelli

Poradź mi, doktorze

7.5

(2 oceny) wspólnie z

25,45

 

Nowoczesne leczenie musi się opierać na dwóch podstawowych filarach. Pierwszy z nich to zdolność nauk medycznych do jak najwcześniejszej interwencji, by nie dopuścić do rozwoju choroby. Drugi zaś to chęć pojedynczych osób i całego społeczeństwa, aby taki rodzaj interwencji mógł być realizowany, a to oznacza współuczestnictwo w zapobieganiu chorobom i we wczesnej diagnostyce. Dzięki niniejszej publikacji każdy może poszerzyć swą wiedzę medyczną, a przecież oczywiste jest, że ten, kto ma odpowiednią wiedzę, jest najlepszym strażnikiem zdrowia własnego oraz wszystkich bliskich mu osób. Przedstawione tu informacje i wskazówki, których udzielają eksperci ze szpitali, ośrodków badawczych i uniwersytetów, pozwalają zrozumieć, na czym polegają poszczególne zaburzenia i dolegliwości, i pozbyć się najczęstszych wątpliwości dotyczących symptomów i pierwszych objawów chorób.

Odbiorcy
- wszyscy, którzy chcą się jak najlepiej troszczyć o zdrowie swoje i swoich bliskich
- osoby szukające pomysłu na przydatny prezent

Dlaczego warto sięgnąć po tę publikację
- opisano w niej 130 najważniejszych chorób układu sercowo-naczyniowego, oddechowego, trawiennego, moczowego, ruchowego, schorzeń skóry, chorób zakaźnych i wielu innych
- dzięki dopracowanym infografikom wyszukiwanie potrzebnych informacji jest niezwykle łatwe, a wszystkie wiadomości są przedstawione w sposób przystępny i zrozumiały
- publikacja ta jest niewątpliwie pozycją, którą warto mieć w zasięgu ręki i do której warto zaglądać zarówno dla zaspokojenia własnej ciekawości, jak i po to, by rozstrzygnąć wątpliwości, które nas nurtują

Jedność
Oprawa twarda

Data pierwszego wydania:
2018-11-06

ISBN: 978-83-797-1595-4

Liczba stron: 288

Format: 34.0x24.0

Cena detaliczna: 49,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...