Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Decydująca rozgrywka

Khoury Raymond

Decydująca rozgrywka

6.2

(43 ocen) wspólnie z

38,00

 

Żeby pomścić przeszłość, musi zaryzykować przyszłość...
Wybitny naukowiec Dr Ralph Padley jest umierający. Mężczyzna od lat skrywa mroczny sekret, którego wyjawienie może pociągnąć za sobą tragiczne konsekwencje. W obliczu nieuniknionego końca zdaje sobie sprawę, że to ostatnia szansa, by pozwolić prawdzie ujrzeć światło dzienne. Na jego drodze stają jednak bardzo wpływowi ludzie, który nie cofną się przed niczym, aby zamknąć mu usta.
Tymczasem agent specjalny FBI, Sean Reilly, od miesięcy szuka mężczyzny, który porwał jego pięcioletniego syna. Poszukiwany jest jak duch – to urzędnik bez nazwiska i tożsamości, chroniony przez CIA, i, na dodatek, prawdopodobnie powiązany z ojcem Reilly’ego.
Reilly – obserwowany, manipulowany i wrabiany w przestępstwa, których nie popełnił – musi uciekać. Wie, że nie zdoła odkryć prawdy na temat swojej przeszłości, chroniąc rodzinę, którą kocha. Los nie daje mu wyboru – musi zaryzykować wszystko i ujawnić tajemnice, które wstrząsną do głębi całym krajem. Tylko czy zdąży to zrobić, zanim go dopadną?
„Niesamowicie trzymający w napięciu thriller, który wbije cię w fotel… W Decydującej rozgrywce akcja nie zwalnia ani na moment”. BookReporter.com
„Światowej klasy autor rasowych thrillerów”. The Telegraph

Sonia Draga
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2016-09-12

ISBN: 978-83-799-9765-7

Tytuł oryginalny: THE END GAME

Liczba stron: 448

Sonia Draga

Format: 14.5x20.5

Cena detaliczna: 38,00 zł

Tłumaczenie: Marek Fedyszak

Rok wydania: 2016

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...