Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kampanie morskie od I wojny światowej do dzisiaj

Jackson Robert

Kampanie morskie od I wojny światowej do dzisiaj

6.0

(1 ocena) wspólnie z

78,00

 

Strategia oraz taktyka walki morskiej, a także broń używana do jej prowadzenia, znacznie zmieniły się od czasów I wojny światowej. Dziś w bitwach morskich nie królują wielkie pancerniki, ale jeszcze większe od nich lotniskowce.
Książka zawiera 300 kolorowych i czarno-białych fotografii oraz ilustracji. To kompletny przewodnik po historii rozwoju okrętów nawodnych i podwodnych oraz po rodzajach broni marynarki wojennej od wybuchu I wojny światowej.
Opisano w niej wszystkie najważniejsze bitwy XX wieku, od bitwy jutlandzkiej po zatopienie Bismarcka, od bitwy pod Midway po zimnowojenny pat i zatopienie krążownika General Belgrano w 1982 roku. Książka przedstawia też najnowszą technologię marynarki wojennej.
Dzięki specyfikacjom technicznym, przekrojowym ilustracjom oraz szczegółowym danym na temat uzbrojenia i opancerzenia książka pokazuje zmianę znaczenia pancerników, niszczycieli, fregat, okrętów podwodnych, krążowników i lotniskowców w XX i XXI wieku.
Kampanie morskie od I wojny światowej do dzisiaj to miarodajny przewodnik po taktyce i strategii walki na morzach i oceanach od początku XIX wieku do czasów współczesnych.

Robert Jackson jest byłym pilotem i instruktorem nawigacji. Obecnie jest pisarzem, zajmującym się tematyką wojsk lądowych, marynarki wojennej i lotnictwa. Napisał ponad 90 książek, m.in.: Spitfire, The Operational Record, B-17 Flying Fortress, The Encyclopedia of Military Aircraft i Warplanes of World War II. Mieszka w Darlington w Wielkiej Brytanii.

Alma-Press
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2018-10-25

ISBN: 978-83-702-0730-4

Tytuł oryginalny: Sea Combat from World War I to the Present Day

Liczba stron: 320

Format: 21.0x29.5cm

Cena detaliczna: 78,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...