Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

I nie zapomnij być szczęśliwy. ABC psychologii pozytywnej

Christophe Andre

I nie zapomnij być szczęśliwy. ABC psychologii pozytywnej

6.8

(32 ocen) wspólnie z

39,99

 

Nie bój się być szczęśliwy!
Christophe André w swojej najnowszej książce, we właściwy sobie lekki i przystępny sposób wprowadza nas w tajniki psychologii pozytywnej. Autor posługuje się przykładami z życia własnego i pacjentów,odwołuje do wyników badań naukowych i zachęca nas do porzucenia starych, niszczących nawyków i rozpoczęcia życia mądrego i szczęśliwego.
Książka napisana w formie abecadła, pełna anegdot i historii z codziennego życia, uczy zwracać uwagę na piękne i dobre wydarzenia, obok których często przechodzimy obojętnie. Autor podkreśla, że ludzka egzystencja to także cierpienie i nieszczęście, w sposób realistyczny, osobisty i często zabawny przekonuje, że szczęście nie jest luksusem, lecz koniecznością. I że jest czymś, co większość z nas, przy odrobinie wysiłku, jest w stanie osiągnąć.
Christophe André jest lekarzem psychiatrą w szpitalu Świętej Anny w Paryżu. Jest autorem cieszących się ogromną popularnością, zarówno we Francji jak za granicą, książek: Medytacja dzień po dniu. 25 lekcji uważnego życia, Niedoskonali, wolni, szczęśliwi, Les États d’âme, Psychologie de la peur i wielu innych.

Czarna Owca
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2015-04-22

ISBN: 978-83-755-4653-8

Tytuł oryginalny: ET N'OUBLIE PAS D'ETRE HEUREUX

Liczba stron: 464

Czarna Owca

Format: 13.5x20.5

Cena detaliczna: 39,99 zł

Tłumaczenie: Karolina Sikorska

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...