Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zielonym do góry Nowoczesne pomysły na rośliny we wnętrzu

Anna Piotrowska

Zielonym do góry Nowoczesne pomysły na rośliny we wnętrzu

7.6

(7 ocen) wspólnie z

26,85

 

Potrzebujesz inspiracji a także wskazówek, które pomogą Ci w skutecznej uprawie roślin we wnętrzach? Zielonym do góry to poradnik właśnie dla Ciebie!

To książka pełna pomysłów i prostych rozwiązań, które pomogą Ci stworzyć miniogrody na parapetach, czy w innych miejscach w domu. Wedle Twoich upodobań!
Rośliny można hodować na wiele sposobów! Wiszące ogrody, zamknięte słoje, akwaria, a nawet bez doniczki!

Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie!

Zarówno miłośnicy klimatów pustynnych, tropikalnych oraz brzegów jezior i rzek czy głębin. Każdy ma szansę, choćby symbolicznie, przybliżyć do siebie ten element natury, który kojarzy mu się z tym, co miłe: dzieciństwem czy odpoczynkiem.

Rozwiązania proponowane w książce są proste, minimalistyczne i na każdą kieszeń! Nie wymagają szczególnych umiejętności, a często także dalszej opieki nad roślinami, dzięki czemu są odpowiednie dla osób na co dzień zajętych. Poza instrukcjami dotyczącymi tworzenia miniogrodów, w każdym z dziewięciu rozdziałów znajduje się krótki rys historyczny dotyczący proponowanego typu kompozycji, a także trochę ciekawostek o gatunkach, symbolice i znaczeniu roślin w kulturze, tradycjach, wierzeniach czy medycynie. Trzeba bowiem pamiętać, że rośliny były na Ziemi długo przed nami i warunkując nasze życie, są w nim obecne na różnych poziomach. Co więcej, każdy rozdział zawiera kilka zdjęć inspiracji: kompozycje roślinne na różne okazje czy do wykonania z dziećmi.

Hortpress
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2018-10-15

ISBN: 978-83-657-8242-7

Liczba stron: 176

Format: 175x245mm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Seria Autorki

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...