Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Dokonywanie wyborów

Margaret Silf

Dokonywanie wyborów

5.4

(5 ocen) wspólnie z

19,90

 

Sztuka podejmowania mądrych decyzji

Każdego dnia dokonujemy nawet kilkuset wyborów. Niejednokrotnie wiąże się to z dużym stresem. Margaret Silf daje wskazówki, jak sprawnie i umiejętnie podejmować decyzje. Pomaga uczynić proces decydowania mniej stresującym, a jednocześnie bardziej wnikliwym i owocnym. Uczy prostych metod, które łączą w sobie mądrość wielowiekowej tradycji ignacjańskiej z dynamiką życia na miarę XXI wieku.

Poznaj pięć kluczowych elementów dokonywania wyborów:

Które decyzje są naprawdę ważne, a którymi nie warto zaprzątać sobie głowy?
Jak być szczerym wobec siebie i świadomie oceniać własną sytuację?
Jak usłyszeć głos intuicji i korzystać z porad innych osób?
Jak przekształcić kompromisy w wybory odzwierciedlające najlepszą cząstkę nas samych?
Czy powinno się zmieniać podjęte decyzje?

Margaret Silf przez wiele lat pracowała jako programistka systemów informatycznych. Po odbyciu rekolekcji z Ćwiczeniami duchowymi św. Ignacego Loyoli postanowiła poświęcić cały swój czas na pisanie i pomaganie innym w zmierzaniu do Boga. Jest autorką kilku bestsellerowych poradników. Regularnie współpracuje z magazynem „America”, wydawanym przez amerykańskich jezuitów, i głosi konferencje dla słuchaczy BB

WAM
Oprawa miękka

Data pierwszego wydania:
2018-09-06

ISBN: 978-83-277-1591-3

Tytuł oryginalny: On making choices

Liczba stron: 104

Format: 12.5x19.5cm

Cena detaliczna: 19,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...