Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Prosta prawda

Mark Johnson

Prosta prawda

6.0

(12 ocen) wspólnie z

36,90

 

Poparcie premiera Szwecji Andersa Ekholma w sondażach maleje. Kiedy docierają do niego informacje na temat rewolucyjnego przełomu w badaniach naukowych nad bateriami słonecznymi, traktuje to jako szansę na odzyskanie zaufania wyborców. Jonatanowi Starkowi – wcześniej zajmującemu się analizą technologii ogniw słonecznych, a obecnie pracownikowi Kancelarii Rządu – powierza misję pozyskania informacji na ten temat. Jego zadaniem staje się prześwietlenie firmy konsultacyjnej Lionshare, słynącej ze współpracy z wpływowymi klientami i z interesów z podwójnym dnem. Tym samym rzeczniczka prasowa Ekholma, Betty Lind, odkrywa, że ludzie z otoczenia premiera przyjmowali łapówki w zamian za utorowanie drogi potężnemu przekrętowi, dotyczącemu energii gazowej. Poszlaki wskazują na tę samą firmę konsultacyjną.

W ciągu dramatycznej doby Jonatan i Betty zmuszeni są do pogoni za prawdą o tajemnicach otaczających Lionshare. Taktycznie wielowymiarowe intrygi snute zarówno w szwedzkiej siedzibie rządu, Rosenbadzie, jak i przez opozycję, komplikują sytuację. Stawką jest życie, a ktoś gotów jest posunąć się naprawdę daleko, żeby tylko ukryć swoje zamiary.

Świat Książki
Broszurowa ze skrzydełkami

Data pierwszego wydania:
2018-09-21

Liczba stron: 384

Format: 22.1x14.2

Cena detaliczna: 36,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...