Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Opowieść przodka

Richard Dawkins, Yan Wong

Opowieść przodka

8.6

(177 ocen) wspólnie z

42,72

 

Pierwsze wydanie bardzo głośnej książki Dawkinsa. Zbiór fascynujących opowieści, encyklopedia ewolucji.

Autorzy zapraszają czytelnika do udziału w niezwykłej podróży w przeszłość, aż do samych źródeł życia na ziemi.

Richard Dawkins oraz Yan Wong uwzględniają w książce najnowsze odkrycia w zakresie biologii molekularnej. Każda strona “Opowieść przodka” to kolejny szczebel ewolucyjnej drabiny. Coraz bardziej i głębiej czytelnik zagląda w przeszłość wszystkich gatunków na naszej planecie. Podróż ostatecznie zbliża się do osobliwości zwanej początkiem dziedziczenia.

Fabuła książki stanowi opis pielgrzymki, w której udział biorą wszystkie współczesne zwierzęta. Zmierzają one w stronę przeszłości, aż do samego początku życia. Po drodze dołączają do nich inne, nowe gatunki i rodziny zwierząt. W momencie ich pojawienia się, Dawkins dodaje pewne ciekawostki na ich temat.

Na podstawie badań genetycznych i dowodów paleontologicznych, autorzy próbują odtworzyć prawdopodobną postać ostatniego wspólnego przodka. Dawkins wplata do opowieści wiele historii ze swojego dzieciństwa i czasów uniwersyteckich.

W.A.B.
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2018-09-17

ISBN: 978-83-280-3699-4

Liczba stron: 864

W.A.B.

Format: 170x240mm

Cena detaliczna: 69,99 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...