Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Maleńkie królestwo królewny Aurelki

Jędrzejewska-Wróbel Roksana

Maleńkie królestwo królewny Aurelki

8.0

(4 oceny) wspólnie z

23,57

 

Bestseller. Najlepsza Książka Dziecięca „Przecinek i Kropka” 2009 w konkursie Empiku. Tytuł wpisany na prestiżową Złotą Listę Fundacji ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom”. Teraz w nowym, jeszcze piękniejszym wydaniu!

Bajka o zwyczajnej dziewczynce, która niespodziewanie zostaje królewną przysłanego w paczce Maleńkiego Królestwa. Myśli, że będzie przechadzać się w koronie po pałacu, wydawać rozkazy, siedzieć na tronie. Żadnych obowiązków, same przyjemności. Tymczasem korona ciśnie w głowę, tron okazuje się twardy, najpiękniejsza suknia świata uwiera pod pachami, a Wielki Ochmistrz ciągle zawraca głowę jakimiś rozporządzeniami. Jakby tego było mało, pod wieżą zjawia się zarozumiały królewicz, z krzaków wyłazi pomarańczowy smok obżerający się krówkami, a namolna zielona żabka nieustannie domaga się całowania. Aurelka zupełnie inaczej wyobrażała sobie bycie królewną. Jak ma sobie teraz z tym wszystkim poradzić?

Świetnie napisana i zilustrowana opowieść wciąga od pierwszej strony. Żywa akcja, sympatyczni bohaterowie i mądra refleksja nad światem z dużą dozą pysznego humoru. Książka idealna do głośnego czytania. Dla dziewczynek i dla chłopców.

Bajka
Oprawa twarda

Data pierwszego wydania:
2018-09-25

ISBN: 978-83-654-7935-8

Liczba stron: 112

Format: 20.5x27.0cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...