Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Nawyk produktywności Wszystko czego potrzebujesz aby osiągać w życiu maksymalne efekty

Agnieszka Jarzębowska

Nawyk produktywności Wszystko czego potrzebujesz aby osiągać w życiu maksymalne efekty

37,00

 

Co masz zrobić jutro, zrób dziś. A jutro... zrealizuj kolejne zadanie z listy!
Jak wiele razy składałeś deklaracje, że coś zmienisz w swoim życiu, że zaczniesz ćwiczyć, poszukasz innej posady, że będziesz częściej spędzać czas z rodziną, zamiast trwonić go w internecie lub przed telewizorem? Ile razy, siedząc w biurze, mimo że wiedziałeś, jakie masz priorytety, szukałeś zadań zastępczych, prostych i w gruncie rzeczy nieistotnych? Ile razy musiałeś przez to zabierać robotę do domu albo odsiadywać nadgodziny? Jeśli miałeś okazję doświadczyć którejś z wymienionych (albo podobnej) sytuacji, to jesteś osobą, do której adresowana jest ta książka - wiesz, ile stresu przysparza nadmiar zadań, gonitwa za dotrzymaniem terminów i chaotyczne próby uporania się ze wszystkim, co jest do zrobienia.

Skąd się biorą Twoje problemy? Najprawdopodobniej ich źródło tkwi w złych nawykach: odkładaniu na później (prokrastynacji), braniu na siebie zbyt wielu zadań i obowiązków, działaniu bez celu i planu, rozpraszaniu się, niedosypianiu i braku przerw w czasie pracy. Na szczęście Twoje nawyki nie są Tobą - są tym, czego się w życiu nauczyłeś poprzez powtarzanie. I w ten sam sposób możesz nauczyć się innych, produktywnych nawyków, które pomogą Ci dokańczać rozpoczęte sprawy, realizować naprawdę ważne zadania i zbalansować wreszcie czas, jaki poświęcasz na pracę, z czasem przeznaczonym na odpoczynek. Produktywne nawyki, o których przeczytasz w tej książce, nie są trudne do opanowania. Może je łatwo wdrożyć każdy, pod warunkiem że będzie odpowiednio zdeterminowany i przede wszystkim konsekwentny w działaniu. Warto to zrobić już dziś, by stać się człowiekiem sukcesu albo po prostu tym, kim zawsze chciało się być.

O autorze
Dr Agnieszka Jarzębowska — ekspert produktywnej organizacji czasu, certyfikowany trener biznesu, wykładowca akademicki. Autorka szkoleń z obszaru maksymalnej produktywności w wykorzystywaniu czasu, przywództwa przynoszącego efekty, budowania wewnętrznej siły. Doradza liderom i zespołom, prowadzi konsultacje indywidualne. W 2014 roku obroniła pracę doktorską na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, a od ponad 7 lat prowadzi warsztaty i wykłady na kilku warszawskich uczelniach. Prywatnie wielbicielka podróży. Żona oraz mama Leona i Teodora. Więcej o autorce: www.agnieszkajarzebowska.com.

Sensus
Oprawa miękka

Data pierwszego wydania:
2018-09-17

ISBN: 978-83-283-4713-7

Liczba stron: 176

Format: 13.8x20.7

Cena detaliczna: 37,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...