Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Nić Ariadny Mity i labirynty

Jan Bajtlik

Nić Ariadny Mity i labirynty

8.8

(16 ocen) wspólnie z

59,90

 

Poznaj świat mitów i kultury starożytnej Grecji!

Wieloformatowy album skrywa w sobie wiele efektywnych labiryntów, a wielobarwne ilustracje zapraszają do zabawy. Znajdź drogę na kolejną stronę, a przy okazji poznaj wiele legendarnych postaci między innymi: Heraklesa, Minotaura, Argonautów, Odysa I Syzyfa. Czeka na Ciebie mnóstwo niespodzianek; odwiedzisz olimpiadę, teatr grecki czy ateński Akropol. Na końcu ksiąki znajdziesz objaśnienia, które pomogą Ci zrozumieć zdobyte informacje i uzupełnią wiedzę.

Dwie Siostry
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2018-10-16

ISBN: 978-83-653-4199-0

Liczba stron: 72

Dwie Siostry

Format: 28.0x38.0cm

Cena detaliczna: 59,90 zł

wywiad z autorem w ramach projektu ”Biblioteka w plecaku”

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Martyna Grosiak

Niezwykła estetyka

Perfekcja w każdym szczególe. Naprawdę jestem pod wrażeniem, dopracowany jest każdy szczegół książki. Polecam.
Ewelina Niedziałkowska

Polecam

Nietypowy sposób nauczania, ale bardzo skuteczny. Książka idealna dla młodszych jak i starszych odbiorców. Duży format i zrozumiałe dla każdego opisy sprawiają, że czas spędzony z tą książką to czysta przyjemność. Nauka i zabawa w jednym? Ideał.
Halina Stefanowska

Rewelacja

Świetna zabawa! W ciekawy sposób można skłonić dziecko do nauki przez zabawę. Moja córka z radością przechodziła kolejne labirynty. Ogromnym plusem jest ilość stron, książkę można dawkować, dziecko nie rozwiąże wszystkiego w jeden dzień.

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...