Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kobiety i nauka One zmieniły świat

Rachel Ignotofsky

Kobiety i nauka One zmieniły świat

7.7

(12 ocen) wspólnie z

49,99

 

To naukowo dowiedziony fakt: kobiety rządzą!
Pięknie ilustrowana książka Kobiety i nauka pokazuje 50 kobiet oraz ich wkład w rozwój nauki, techniki, inżynierii, matematyki i nauk przyrodniczych od antyku do współczesności. Oprócz fascynujących historii znajdziemy tu ciekawe infografiki przedstawiające m.in. wyposażenie laboratorium czy ilustrowany słownik pojęć naukowych.
Bohaterki, które zatrzęsły światem nauki, to znane na całym świecie sławy, jak badaczka dzikich zwierząt Jane Goodall czy fizyczka i chemiczka Maria Skłodowska-Curie, lecz także zapomniane pionierki, jak Katherine Johnson – amerykańska matematyczka i fizyczka, która obliczyła trajektorię lotu Apollo 11 na księżyc w 1969 roku. Kobiety i nauka to opowieść o dokonaniach nieustraszonych kobiet, które przetarły szlaki dla następnych pokoleń inżynierek, biolożek, matematyczek, lekarek, astronautek, fizyczek i wielu innych!
„Książka Kobiety i nauka pokazuje radość wielu, często bardzo ważnych, odkryć i niezwykłe życiorysy kobiet, które ich dokonały”.
Rachel Swaby, autorka książki Upór i przekora. 52 kobiety, które odmieniły naukę i świat
„Żałuję, że nie mam córki, której mogłabym podarować egzemplarz tej książki. Rachel Ignotofsky dodaje młodym kobietom pewności siebie i odwagi, aby mogły podążać ekscytującą ścieżką wytyczoną przez genialne pionierki”.
Eileen Pollack, autorka książki The Only Woman in the Room: Why Science Is Still a Boys’ Club

Egmont
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2018-09-26

ISBN: 978-83-281-2094-5

Liczba stron: 128

Format: 25.8x29.9

Cena detaliczna: 49,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...