Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Nie Ma
7.3

(3852 ocen) wspólnie z

23,95

 

Prawdziwe historie Mariusza Szczygła – laureata Europejskiej Nagrody literackiej i Dziennikarza Roku 2013 – o nie ma. Ale czego nie ma?
Nie ma kogoś. Nie ma czegoś. Nie ma przeszłości i pamięci. Miłości, życia, grobu. Siostry, klamek, niebieskich tulipanów. Widelców, koloru. Nie ma nie ma.

Autor rozmawia z ludźmi z różnych światów: czeską poetką, polską księgową, ukraińskim żołnierzem, izraelską pisarką, a nawet z ojcem, z którym odbywa ostatnią podróż do Pragi. A słowa dane autorowi jako rada: „Wszystko musi mieć swoją formę, swój rytm, panie Mariuszu. Zwłaszcza nieobecność” przez panią Krall czuć w każdym słowie opowieści.

Fundacja Instytutu Reportażu
Oprawa twarda z obwolutą

Data pierwszego wydania:
2018-11-02

ISBN: 978-83-659-7031-2

Liczba stron: 366

Fundacja Instytutu Reportażu

Format: 25.7x10.5

Cena detaliczna: 46,00 zł

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

JR

Taka jak powinna być!

Refleksyjna, skłaniająca do myślenia, napisana z wyczuciem i precyzją. Dokładnie taka jak powinna być, genialna!
Ewelina Groszek

Genialna

Literatura faktu, to nie mój ulubiony gatunek. Dałam się jednak porwać szaleństwu popularności tej książki, które miało miejsce ostatnio. I muszę przyznać, że była to bardzo interesująca, a zarazem wstrząsająca lektura. Od dramatyzmu przez powagę na poczuciu humoru i zabawnych wstawkach kończąc. Ważna książka, taka która otworzy wam oczy jednocześnie przytłaczając emocjami.
Biały kot w czarne paski

Nie ma

Nie ma mowy, żeby przejść obok tej książki obojętnie.
Nie ma szans, by nie zostać zdruzgotanym po lekturze.
Nie ma takiej możliwości, żeby znaleźć wymówkę od przeczytania tej pozycji.
To jest dzieło, które każdy dojrzały i świadomy czytelnik znać powinien.

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka
Kup audiobooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...