Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ogień i krew Część 1

George R.R. Martin

Ogień i krew Część 1

7.2

(2000 ocen) wspólnie z

59,00

 

Ogień i krew Część 1 autorstwa George R.R. Martin - 300 lat przed wydarzeniami z GoT



Książka, która opowiada o wydarzeniach na 300 lat przed Grą o Tron.

To czasy, w których Westeros rządziły smoki.

Dynastia Targaryenów to jedyna rodzina smoczych lordów, która przeżyła zagładę Valyrii. Rodzina zamieszkała na Smoczej Skale. Tam też panowała przez 200 lat nim postanowiła podbić całe Westeros.

I część „Ogień i krew” rozpoczyna się opowieścią o Aeogonie Zdobywcy. Ta legendarna postać stworzyła Żelazny Tron. Dalej w książce opisywane są losy kolejnych pokoleń Targaryenów. Walczyli oni o posiadanie Żelaznego Tronu, aż po samą wojnę domową, która prawie zniszczyła całą dynastię.

Dlaczego Aegon Zdobywca nie zdołał podbić Dorne? Dlaczego Valyrie było tak niebezpieczne po zagładzie? Jakie było Westeros w czasach, w których rządziły smoki? Co najgorszego zrobił Maegor Okrutny? Na te i wiele więcej pytań odnajdziemy odpowiedź w kronice spisanej przez uczonego arcymaestera z Cytadeli.

George R. R. Martin urodzony w New Jersey jest jednym z najlepszych i najbardziej cenionych autorów fantastyki. Jego wielotomowa saga sprawiła, że zyskał on miliony fanów. Na podstawie „Pieśni i lodu” powstał bardzo znany serial „Gra o tron”.


Zobacz także: Ogień i krew Część 2

Zysk i S-ka
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2018-11-20

ISBN: 978-83-811-6493-1

Tytuł oryginalny: Fire and Blood

Liczba stron: 616

Format: 145x215mm

Cena detaliczna: 59,00 zł

Spotkanie z George'm R. R. Martinem w Multikinie

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...