Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

50 bitew które zmieniły świat

Klubiński Andrzej

50 bitew które zmieniły świat

6.1

(24 ocen) wspólnie z

49,80

 

Od Maratonu przez Grunwald i Bitwę Warszawską po Stalingrad
Każda bitwa wpływa na bieg historii. Jak ustalić, która najbardziej zaważyła na losach świata? Według jakich kryteriów to oceniać? Każdy taki wybór jest z konieczności subiektywny. William Weir zastosował swoje własne kryteria wyboru najważniejszych
bitew w dziejach ludzkości. W tej książce przedstawia 50 bitew w hierarchii doniosłości historycznej, znaczenia dla walki o demokrację i przebiegającego w różnych okresach historycznych konfliktu Wschodu z Zachodem. Zwycięstwo Greków pod Maratonem, pierwsze stracie dwóch cywilizacji, dzięki któremu przetrwała pierwsza demokracja w dziejach świata, otwiera listę, na której są bitwy dobrze znane (Hastings czy Waterloo), i takie o których wiedzą tylko historycy (pod Diu czy w dolinie Jarmuka). Wraz z rozdziałami o „polskich”
bitwach – Grunwaldzie, Wiedniu i Bitwie Warszawskiej – pióra polskiego historyka, tworzą obraz toczonych w ciągu 2500 lat na lądzie i morzu starć zbrojnych, które zmieniły świat.
WILLIAM WEIR – wybitny znawca historii wojskowości, amerykański dziennikarz i pisarz, korespondent wojenny i fotoreporter armii Stanów Zjednoczonych w czasie wojny w Korei, autor niezwykle poczytnych książek dotyczących historii militarnej.

Amber
Oprawa miękka

Data pierwszego wydania:
2018-11-22

ISBN: 978-83-241-6836-1

Liczba stron: 432

Format: 13.1x21.0

Cena detaliczna: 49,80 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...