Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Róża przedłuża życie

Nowak Zbigniew M.

Róża przedłuża życie

7.8

(4 oceny) wspólnie z

23,22

 

Książka ta przeniesie Czytelnika w interesujący świat róży. Róże są nie tylko do podziwiania czy do upajania się ich urzekającym zapachem. Niektóre ich gatunki dostarczają człowiekowi płatków, z których można przygotowywać wartościowe leki, oryginalne przetwory i kosmetyki, a przede wszystkim najdroższą wonność - olejek różany.
Istnieją też i takie gatunki, które wydają owoce uznawane dziś za najzdrowsze na świecie, gdyż żaden ze znanych owoców nie dorównuje im zawartością witaminy C.

Nie każdy chyba wie, że nauka doliczyła się w nich ponad 130 związków sprzyjających zdrowiu!

Poradnik dostarczy wiedzy, jakie gatunki tego krzewu słyną z dobroczynnych płatków, a jakie z owoców, co one zawierają, kiedy je zbierać i wreszcie jak przetwarzać na domowe leki, przetwory i kosmetyki. Lekturę uprzyjemnią niezwykle bogate dzieje róży. Dowiemy się z niej np. dlaczego władczyni Egiptu - Kleopatra lubiła sypiać na poduszkach wypełnionych płatkami różanymi oraz dlaczego w antycznym Rzymie podczas uczt kwiat białej róży wieszano u sufitu.

To książka nie tylko dla smakoszy prawdziwych konfitur różanych z babcinej spiżarni czy pączków nimi nadziewanych…

Zbigniew T. Nowak - znawca roślin leczniczych, 30 lat popularyzuje wiedzę z zakresu ziołolecznictwa, apiterapii i zdrowej diety. Autor ponad 50 książek (w tym wielu bestsellerów), ponad 1500 artykułów prasowych i kilkuset audycji radiowych o tej tematyce. Ekspert w popularnym programie „Pytanie na śniadanie” nadawanym w TVP2.

Aromat Słowa
Oprawa twarda

Data pierwszego wydania:
2018-10-15

ISBN: 978-83-657-5809-5

Liczba stron: 160

Format: 145x215mm

Cena detaliczna: 24,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...