Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Silver Stag Wyspa Kości

A.M. Rosner

Silver Stag Wyspa Kości

6.6

(27 ocen) wspólnie z

44,90

 

Kapitan Timothy Cuthrow i załoga Silver Stag powracają!

W New Providence powoli formuje się Republika Piratów. Sprawująca rządy Rada, w skład której wchodzą dowódcy cumujących w porcie Nassau niezależnych jednostek, podniosła wyspę z ruin. Handel uprawiany na niebezpiecznych wodach pomiędzy wyspami Bahama kwitnie, a apatyt morskich rabusiów rośnie.

Na jednym z posiedzeń samozwańczych władców Republiki ujawniony zostaje zrabowany kilka dni wcześniej list, który daje nadzieje na pomnożenie majątku i mocno rozbudza piracką wyobraźnię. Z dokumentu wynika, że pewien zamożny kupiec z okolic Panamy planuje przenieść swój interes na Florydę, a część majątku odesłać do Kadyksu, do głównej siedziby rodzinnej faktorii. I nie byłoby w tej wiadomości nic specjalnie interesującego, gdyby nie fakt, że trasa wynajętej przez kupca jednostki El Espectro łączy się z trasą Srebrnej Floty – silnie chronionego konwoju, który raz do roku przewozi kosztowności z Nowego Świata do Europy. Taka obstawa i środki bezpieczeństwa mogą oznaczać tylko jedno. Na pokładzie El Espectro muszą znajdować się przedmioty niebywałej wartości...

Przygodowo-piracka powieść osadzona w realiach historycznych. Kolonialna rywalizacja, zaskakujące zwroty akcji, barwne postaci, efektowne bitwy i niebezpieczne abordaże. Zapach morza i prochu. Kapitan Cuthrow zaprasza na pokład!

Magnus
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2018-11-16

ISBN: 978-83-950-5368-9

Liczba stron: 540

Format: 14.0x20.5cm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...